Performancing Metrics

ضرورت حمایت مالی اتاق از تشکل‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 430060
تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 - 16:43
سید رضا نورانی عضو اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» مطرح کرد
سید رضا نورانی عضو اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» گفت: بخش خصوصی ظرفیت و پتانسیل زیادی برای رشد دارد که دولت و نهادهای دولتی می‌توانند از آن به طور هوشمندانه برای رشد و توسعه اقتصادی بهره بگیرند.

سید رضا نورانی عضو اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» گفت: بخش خصوصی ظرفیت و پتانسیل زیادی برای رشد دارد که دولت و نهادهای دولتی می‌توانند از آن به طور هوشمندانه برای رشد و توسعه اقتصادی بهره بگیرند. در حال حاضر از همه بخش ها صنعت، کشاورزی و تجارت در اتاق حضور دارند، یکی از ضرورت‌های اتاق بازرگانی تعامل و ارتباط قوی‎تر با تشکل‌ها است که نقش مهمی در پیشبرد امور صنعتی، تولیدی ایفاء کرده‌اند.
وی با اشاره به ضرورت حمایت مالی اتاق بازرگانی از تشکل‌ها و رویکرد جدی‌تر هیات رئیسه به این عرصه، افزود: اتاق بازرگانی در صورتی که از تشکل‌ها حمایت کرده و پشتیبان آنها باشد، مسیر حل بسیاری از مسائل اقتصادی راحت تر پیدا خواهد شد. اتاق بازوی قدرتمند دولت است. زمانی می توان از این بازوی قوی برای سودآوری در اقتصاد و رسیدن به اهداف اقتصادی استفاده کرد که اول از هر چیز جایگاه آن را به رسمیت بشناسیم.
عضو اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با با ذکر اینکه تشکل‌ها و بخش خصوصی راه دور زدن از تحریم‌ها را پیدا کرده‌اند، ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شرایط و مشکلات اقتصادی دولت بیشتر از هر زمانی به تعامل و تعاون با بخش خصوصی و نمایندگان آن نیاز دارد. اما این مسئله نیز زمانی اتفاق می‌افتد که پارلمان بخش خصوصی ارتباط نزدیک‌تر و موثرتری با تشکل‌ها برقرار کند.
یکی از موانع مهم تولید و صادرات ما ممنوعیت های صادراتی است. وضع این ممنوعیت‌ها و همچنین عوارضی که قرار است بر صادرات وضع شود، به تولید صدمه بسیاری خواهد زد. در سالی که شعار آن رونق تولید است، این کار برعکس رونق عمل خواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید