Performancing Metrics

نظام بانکی مانع ترخیص کالا | اتاق خبر
کد خبر: 430063
تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 - 17:07
رسول کفائی پوریان نژاد عضو هیات مدیره انجمن صنعت ریخته گری ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» مطرح کرد
رسول کفائی پوریان نژاد عضو هیات مدیره انجمن صنعت ریخته گری ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» گفت: در حال حاضر مهم‌ترین معضل تولید در کشور موانع موجود بر سر راه واردات مواد اولیه است.

رسول کفائی پوریان نژاد عضو هیات مدیره انجمن صنعت ریخته گری ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» گفت: در حال حاضر مهم‌ترین معضل تولید در کشور موانع موجود بر سر راه واردات مواد اولیه است. یک تولید کننده برای واردات مواد اولیه باید چندین بار به شبکه بانکی و وزارت خانه ها تعهد بود. ماه‌ها مواد اولیه در گمرک باقی می‌ماند اجازه ترخیص پیدا نمی‌کند.
وی با ذکر اینکه سیاست‌های دولت ترمز تولید است نه رونق تولید، خاطر نشان کرد: بخش خصوصی مشکلات خود را به اتاق بازرگانی انتقال می‌دهند و این بخش هم البته در انتقال این مسائل به دولت و نهادهای دولتی، کوتاهی نمی کند. اما مسئله این است که دولت و ارگان‌های دولتی به حل مسائل تولید، پایبند نیستند.
وی با اشاره به موانع داخلی که بیش از تحریم بر صنعت و تولید اثر مخرب به جای گذاشته است، افزود: واردات در ازای صادرات با مشکلات زیادی روبرو است. هر چند دولت اعلام کرده وارد کنندگان می‌توانند با ارز حاصل از صادرات مواد اولیه به کشور وارد کنند، اما در عمل نظام بانکی مشکلات زیادی برای ترخیص کالا ایجاد می‌کنند. اتاق بازرگانی و هیات رئیسه آن که نقش مهم‌تری دارد، باید حل معضل ترخیص مواد اولیه از گمرک و تسهیل شرایط ترخیص را، در دستور کار خود قرار دهد.اتاق بازرگانی در دوره‌های قبل نقش نسبتا خوبی از خود ایفا کرده است که در دوره جدید با توجه به مسائل جدید باید این نقش اثرگذارتر از همیشه باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید