Performancing Metrics

اراضی ساخت مسکن در طرح اقدام ملی شناسایی شدند | اتاق خبر
کد خبر: 433707
تاریخ انتشار: 19 مهر 1398 - 22:13
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های اجرای ١٨٠ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی آغاز شده است، از شناسایی اراضی مورد نیاز برای اجرای این طرح ملی خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه بازدید از آزمون حرفه ای مهندسی در بخشی از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن که قرار است در این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در زمین های دولتی ساخته شود، گفت: طرح اقدام ملی جذابیت هایی دارد و برای افرادی است که به تنهایی و با توان مالی خود، امکان خانه دار شدن برای آنها مهیا نیست. بنابراین دولت با سیاستگذاری برای خانه دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد طرح را دنبال می‌کند.

اسلامی ادامه داد: اراضی طرح اقدام ملی شناسایی شده اند و مراحل آماده سازی تا ساخت ١٨٠ هزار واحد مسکونی در دست اجراست.

وزیر راه و شهرسازی درباره آزمون ورود به حرفه مهندسی کشور نیز گفت: آزمون ورود به حرفه مهندسی در کشور بر اساس قانون سالانه ۲ مرتبه در ۷ رشته تخصصی و با حضور ۳۰۰ هزار نفر برگزار می شود.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که امسال ۱۷۵ هزار نفر در آزمون ورود به حرفه مهندسی شرکت کرده اند ارائه صلاحیت حرفه‌ای را نیازمند برگزاری آزمون حرفه ای عنوان کرد.

وی با بیان اینکه، آزمون کمک می کند تا افراد با صلاحیت انتخاب شوند، تاکید کرد: در برگزاری آزمون وزارت راه و شهرسازی، وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور، همکاری قابل توجهی داشته اند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: آزمون به صورت دسترسی آزاد به کتاب برگزار می شود و افرادی که بتوانند ۵٠ درصد نمره را کسب کنند در این آزمون پذیرفته می شوند.

اسلامی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم ساختمان های ایستا، بهینه و به صرفه در مصرف انرژی داشته باشیم باید با انتخاب افراد با صلاحیت که از همین آزمون ها سربلند بیرون می آیند، اقدام کنیم.

وی افزود: امسال ٢۵ درصد شرکت کنندگان خانم و ٧۵ درصد از آقایان هستند و بیشترین شرکت کنندگان نظارت عمران را برای آزمون انتخاب کرده اند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید