Performancing Metrics

هدفگذاری ایجاد ۲۳ هزار شغل در حوزه آب و فاضلاب | اتاق خبر
کد خبر: 434651
تاریخ انتشار: 11 آبان 1398 - 21:43
وزیر کار خبر داد؛
وزیر کار با اشاره به انعقاد قرارداد عاملیت با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با اشتغالزایی ۲۳ هزار و ۵۸۷ شغل مستقیم و غیرمستقیم در این قرارداد، گام مثبتی در اشتغال ۹۸ برداشته می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که با حضور اردکانیان وزیر نیرو در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: امیدوارم از ظرفیت بخش های خصوصی و تعاونی بهره برداری لازم صورت گیرد و از این طریق لایه هایی از اشتغالزایی فتح شود.

وی ادامه داد: یکی از آثار حضور خدمتگزارانه دولت در جامعه استفاده از ظرفیت دولت برای هم افزایی و همکاری مشترک بین دولتمردان است که یکی از نمونه های قابل بیان آن در این جلسه اتفاق می افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: وزارتخانه های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی متناسب با مسوولیت هایشان در کنار هم می توانند اقدام موثری را در جهت جلوگیری از هدررفت منبع حیاتی و ارزشمند کشور و عرصه ایجاد اشتغال ایفا کنند که این خود اقدامی ارزشمند است.

شریعتمداری افزود: همواره حرکت پول و سرمایه به سمت فعالیت های زیربنایی به کندی صورت می گیرد ولی با استفاده از بسترهای آماده سازی دولت و به کارگیری برخی ساز وکارها در این عرصه می توان در جهت فعالیت‌های مربوط به کاهش مصرف آب بدون درآمد و هدر رفت منابع آبی، استفاده از کاهنده های مصرف آب و استقرار تانکرهای آب رسانی در روستاها حرکت کرد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی در بخش تجارت بسیار مهم است، بنابراین باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق دهیم تا هم اشتغال گسترده تر و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری شود.

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: به منظور توسعه اشتغال از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای اعطای وامها و تسهیلات ارزان استفاده کردیم که موجب شد سهم اشتغال روستایی و بخش های زیر ۱۰ هزار نفردر سبد اشتغال از ۳ درصد به ۲۳ درصد افزایش یابد.

شریعتمداری استفاده از تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸را یکی دیگر از روشهای کمک به ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ما با پرداخت وام و تسهیلات، کمک هزینه دستمزد، کمک هزینه بیمه فعالیتهای اشتغالزا در سطوح مختلف و کمک هزینه تخصیص یارانه و تسهیلات بانکی در بخشهای مختلف می توان بر این مشکل غلبه و در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر عمل کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید