Performancing Metrics

آغاز ثبت نام مسکن ملی در ۶ استان از دقایقی قبل | اتاق خبر
کد خبر: 435873
تاریخ انتشار: 23 آذر 1398 - 12:25
پنجمین مرحله ثبت نام طرح ملی مسکن در ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، مازندران، هرمزگان و لرستان از دقایقی قبل آغاز شد که در این مرحله، شهر اصفهان نیز مانند کلانشهر مشهد در مسکن ملی قرار ندارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، پنجمین مرحله از ثبت نام طرح ملی مسکن در ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، مازندران، هرمزگان و لرستان از دقایقی قبل آغاز شد که با آغاز این ثبت نام ها، تعداد استان هایی که در آنها ثبت نام طرح ملی مسکن انجام شده، به ۲۲ استان خواهد رسید و تنها ۸ استان تا پایان ثبت نام ها باقی می ماند.

ثبت نام در ۶ استان مذکور از ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه ۲۳ آذر) آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه ادامه خواهد یافت. متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند.

گفتنی است در مرحله چهارم ثبت نام در طرح ملی مسکن که نام نویسی مسکن ملی در استان خراسان رضوی دراین مرحله قرار داشت، شهروندان مشهدی امکان ثبت نام در این کلانشهر را نداشتند و تنها می توانستند در شهرهای جدید گلبهار و بینالود اقدام به ثبت نام کنند؛ در مرحله پنجم نیز که کلانشهر اصفهان در میان ۶ استان هدف قرار دارد، شهروندان اصفهانی می توانند تنها در ۳ شهر جدید فولادشهر، بهارستان و مجلسی ثبت نام کنند و امکان ثبت نام در کلانشهر اصفهان وجود ندارد. این در حالی است که کلانشهر اهواز در میان شهرهای هدف در هنگام نام نویسی از متقاضیان خوزستانی وجود داشت.

گفتنی است شهر مهم و پُرجمعیت کاشان نیز در میان شهرهای هدف طرح ملی مسکن در استان اصفهان قرار ندارد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اخیرا اعلام کرده بود به دلیل محدودیت تخصیص زمین در کلانشهرها، امکان نام نویسی در تعدادی از شهرهای بزرگ وجود ندارد و متقاضیان می توانند در شهرهای جدید پیرامون کلانشهرها برای دریافت واحد مسکونی از طریق طرح ملی مسکن اقدام کنند.

خاطرنشان می شود، هفته گذشته در کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت به ریاست وزیر راه و شهرسازی با پیشنهاد این وزارتخانه مبنی بر واگذاری احداث قطار حومه ای بهارستان-اصفهان به بخش خصوصی موافقت شد که می تواند نوید خوبی برای ثبت نام کنندگان در شهر جدید بهارستان در طرح ملی مسکن باشد.

به گفته محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام طرح ملی مسکن از ۲۱ آبان ماه آغاز شد و قرار است آخرین مرحله ثبت نام ها در ۳۰ آذر باشد؛ مرحله ششم نیز سه شنبه ۲۶ آذر آغاز می شود. ضمن اینکه ثبت نامه متقاضیان طرح ملی مسکن از استان تهران در روز ۳۰ آذر خواهد بود.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز از اجرای طرح ملی مسکن برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور با هدف احداث ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده از سوی شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن خبر داده بود

مهمترین شروطی که متقاضیان ثبت نام در این طرح باید دارا باشند، تأهل یا سرپرست خانوار یا خودسرپرست بودن بانوان مجرد بالای ۳۵ سال، نداشتن مالکیت از ۱۳۸۴ به بعد بر اساس اعلام سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک و استفاده نکردن از امکانات دولتی در بخش زمین یا مسکن از ابتدای انقلاب به این سو است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید