Performancing Metrics

تأسیس صندوق نوآوری با سرمایه اولیه صد میلیارد تومان | اتاق خبر
کد خبر: 435969
تاریخ انتشار: 25 آذر 1398 - 17:37
وزیر نفت اعلام کرد
وزیر نفت گفت: در راستای حمایت از تجهیزات و استارت آپ های داخلی، صندوق نوآوری ری را با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس کردیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت صبح امروز در آئین افتتاح نخستین رویداد نوآوری و فناوری وزارت نفت در پژوهشگاه نفت با بیان اینکه در سال ۷۶ تقریبا هیچ دانشگاهی در کشور وجود نداشت که در بخش بالادستی صنعت نفت دانشجو بپذیرد، گفت: در آن زمان دانشکده صنعت نفت نیز به صورت تخصصی دانشجو نمی پذیرفت و تنها یک رشته محدود که شامل تمامی زیرمجموعه های صنعت نفت می شد، وجود داشت. طی این سالها تلاش کردیم که دانشگاه ها را به حوزه های پژوهشی صنعت نفت وارد کنیم.

وی افزود: ۲۶ طرح پژوهشی مهم را طراحی کردیم و طی چند قرارداد با دانشگاه های مختلف اقدام به همکاری کردیم که در این بین ۵ طرح برای اکتشاف و ۱۲ قرارداد برای ایجاد انیستیتوهای پائین دستی منعقد کردیم که براساس آخرین اطلاعات فاز اول این قراردادها تمام شده و فاز دو آنها اجرایی شده است.

وی ادامه داد: ۹۷ میلیارد تومان و ۱۴ میلیون دلار برای مجموعه این طرح ها هزینه در نظر گرفته شده است. دانشگاه ها باید درگیر حل مشکلات و مسائل صنعت نفت شوند. در این بین ما از استارت آپ ها و نوآوری های جدید که در قالب طرح های فناورانه است، حمایت ویژه می کنیم.

وزیر نفت با اعلام اینکه در راستای حمایت از طرح های فناورانه، تأسیسات و زمینی را به مساحت ۲۵ هکتار در منطقه ری در نظر گرفته ایم، تصریح کرد: با همین هدف صندوق نوآوری ری را تأسیس کردیم تا با استفاده از صد میلیارد تومان سرمایه اولیه به حمایت از استارت آپ ها و طرح های نوین در صنعت نفت بپردازیم. مکانیزم دریافت وام از این صندوق نوآوری به این شکل است که سازندگانی که تجهیزات را به صورت داخلی و با استفاده از فناوری های جدید می سازند، مشروط به دریافت استانداردهای لازم از انجمن نفت می توانند کالای خود را به صورت تضمینی بسازند و ما آن را می خریم یا با استفاده از ارائه برگه تأییدیه از سمت وزارت نفت می توانند برای ساخت تجهیزات مورد نظر اقدام به دریافت وام از بانک ها کنند و در این راستا در صورت تولید تجهیز با کیفیت داخلی واردات و خرید سفارش خارجی را برای آن ممنوع می کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید