Performancing Metrics

سود سهام عدالت اسفندماه واریز می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 436806
تاریخ انتشار: 14 دی 1398 - 21:16
رئیس سازمان خصوصی سازی:
رئیس کل سازمان خصوصی سازی، از آغاز واریز سود سهام عدالت از اوایل اسفند به حساب مشمولان خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا صالح درباره میزان سود واریزی به حساب مشمولان گفت: رقم دقیق این سود فعلاً مشخص نیست و باید در ابتدا سود مدنظر از شرکت‌ها دریافت و سپس به حسابِ دارندگان سهم واریز شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: برای مشخص شدن اینکه چه میزان سود سهام به مردم تعلق می‌گیرد باید تا ماه بهمن صبر کرد، اما به طور حتم در اسفندماه سود در نظر گرفته شده برای مشمولان سهام عدالت به حساب آنها واریز می‌شود.

وی ادامه داد: سودهایی که از سوی شرکت‌ها در اختیار ما قرار می‌گیرد برای مردم است؛ بنابراین هر میزان سود به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شود تا رقم آخر به مردم پرداخت خواهیم کرد.

صالح در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه در ابتدا قرار بود سود سهام عدالت در ماه آذر به حساب مشمولان پرداخت شود، در حالی که زمان تعیین شده عقب افتاده است، گفت: طبق قانون شرکت‌ها هشت ماه فرصت دارند تا سود خود را در اختیار ما قرار دهند و با توجه به اینکه مجامع آن‌ها در تیرماه برگزار شد تا پایان بهمن فرصت دارند که سود سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کنند.

وی با بیان اینکه سهام عدالت تا آبان سال ۹۹ آزادسازی می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد افزود: یکی از اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی، تشویق مردم برای سرمایه‌گذاری در بورس است که امیدواریم این امر هرچه زودتر با آزادسازی سهام عدالت، محقق شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: در حال حاضر برگه‌های عضویت سهامداری ملاک بهره مندی مشمولین طرح توزیع سهام عدالت نمی‌باشد، چرا که امکان دارد در فرآیند تکمیل، ثبت نام نهایی دارندگان این برگه‌ها انجام نشده باشد. بر این اساس فعلاً برگه‌ای تحت عنوان برگ سهامداری به مشمولین نهایی تهیه و ارائه داده نشده است و این برگه‌ها قابل خرید و فروش و انتقال به غیر نمی‌باشند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید