Performancing Metrics

مرز میرجاوه با پاکستان باز است | اتاق خبر
کد خبر: 439689
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1398 - 12:40
سخنگوی گمرک:
سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه مرز میرجاوه برای تبادل کالای تجاری همچنان فعال است، گفت: امیدواریم از روز یکشنبه مجددا مرزهای تجاری ما با کشور عراق فعال شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، روح الله لطیفی اظهار داشت: از شنبه گذشته تا به امروز مرز میرجاوه برای تبادل کالای تجاری فعال است و روز جمعه نیز نزدیک به پنجاه کامیون ایرانی کالای صادراتی خود را از طریق این مرز به پاکستان صادر کردند.

وی افزود: چند روزی است که سرعت پذیرش کامیون‌های ایرانی از سوی پاکستانی‌ها به دلیل کنترل‌های بهداشتی، کاهش یافته و ازپذیرش ۱۸۰ دستگاه به ۵۰ دستگاه رسیده است اما تا به امروز این مرز با وجود تراکم نزدیک به ۹۰۰ دستگاه کامیون، همچنان باز بوده است.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: با وجود این حجم کامیون در نوبت عبور از مرز، از صاحبان کالا و تجار درخواست می‌شود تا تخلیه کامیون‌های متوقف در مرز، از ارسال کالای جدید خودداری کنند.

لطیفی در خصوص برخی اخبار منتشر شده مبنی بر تمدید بسته شدن مرزهای کشورمان با عراق هم گفت: تا کنون هیچ مکاتبه‌ای از سوی عراقی‌ها با مدیران مرزی کشورمان نشده و هیچ اطلاعیه ای نیز از سوی دولت عراق که موضوع را تائید کند صادر نشده است.

وی افزود: بعضی ایراداتی که از سوی عراقی‌ها در مرزهای ما در خصوص اقدامات بهداشتی و ضدعفونی کالاها عنوان شده بود با اقدامات به موقع مقامات مرزی و استان‌ها برطرف شد و امیدواریم از روز یکشنبه مجدداً مرزهای تجاری ما با کشور عراق فعال شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید