Performancing Metrics

دلایل گرانی گوشت+قیمت | اتاق خبر
کد خبر: 439884
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1398 - 22:23
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی دلایل گرانی گوشت را تشریح کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی اصغر ملکی با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت گوسفندی به عوامل متعددی بستگی دارد، گفت:برای عرضه دام از شهرستان به تهران مدت زمانی سپری می‌شود، زیرا سازمان دامپزشکی بر حسب وظیفه  ابتدا دام را قرنطینه و سلامت آن را بررسی می‌کند و سپس اجازه ترخیص می‌دهد که امری زمانبر است و این زمان طبیعتا باعث نوساناتی در قیمت گوشت می شود.

وی ادامه داد:از طرفی کامیون‌هایی که دام حمل می‌کنند در مسیر بازگشت باری برای بردن ندارند و به همین دلیل کرایه‌ها دومسیره حساب می‌شود و دامدار موظف به پرداخت آن است که همین امر نیز  در قیمت گوشت اثرگذار است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد:با وجود افزایش تقاضای گوشت گوسفندی با کاهش تقاضای آلایش گوشت مواجه شده‌ایم و جگر و کله پاچه و سیرابی و ...با نصف قیمت و حتی کمتر به فروش می رسند. دلیلش نیز این است که با شیوع ویروس کرونا مردم کمتر به مراکز طبخ این اقلام مراجعه می‌کنند و طباخی‌ها و جگرکی ها نیز به دلیل کاهش مشتری کمتر جگر و کله پاچه خریداری می کنند. همین امر باعث شده است قیمت این اقلام به گوشت اضافه شود.

ملکی در پایان گفت:در حال حاضر شقه گوسفندی کیلویی  حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزارتومان است. ران و سردست نیز بسته به اینکه مشتری به چه شکل میخواهد یعنی پاک شده باشد یا ممتاز، قیمتش متفاوت است.

براساس گزارشات میدانی شقه گوسفندی کیلویی ۱۱۰ تا ۱۱۵هزارتومان، سردست ۱۱۰ هزارتومان، ران گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان، گوشت گوساله بدون استخوان کیلویی۱۰۰هزارتومان در خرده فروشی ها به فروش می رسد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید