Performancing Metrics

بورس برای شکست کرونا کمر همت بسته است! | اتاق خبر
کد خبر: 440946
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1399 - 13:29
در پروژه تامین مالی جمعی به کمک ظرفیت های بازار سرمایه درفرابورس ایران که از ۲۷ اسفند سال 98 به راه افتاد تا منابع مورد نیاز جهت پیشگیری،درمان و تحقیق درموردکروناویروس را جمع آوری کند، تاکنون مبلغ ۱۷۰ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و ۱۵۰هزار ریال جمع‌آوری شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فرابورس ایران در ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۸ اعلام کرد در نظر دارد، منابع مورد نیاز جهت پیشگیری، درمان و تحقیق در مورد کروناویروس را جمع آوری کند و در این راستا طی اطلاعیه ای  از سهام داران درخواست کرد ضمن اهدای وجوه با خرید گواهی نیکوکاری از طریق سامانه معاملاتی فرابورس ایران از این طرح ملی حمایت کنند. متقاضی این طرح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عامل آن فرابورس ایران است.

در این راستا دو نماد "کرونا۱" و "کرونا۲" بازگشایی شد که در نماد "کرونا۱" اصل و منافع حاصل از مبالغ تامین شده به متقاضی اهدا و جهت امور مذکور مصرف می شود. در نماد "کرونا۲" مبالغ تامین شده توسط امین سرمایه گذاری شده و منافع حاصل از آن به متقاضی اهدا و جهت امور مذکور مصرف می شود. مدت جمع آوری وجوه از ۲۷ اسفند تا ۲۱ فروردین اعلام شده بود اما قرار است تا آخر فروردین ادامه پیدا کند.

اهالی بازار سرمایه از ابتدای این پویش تا کنون با استقبال پرشور خود و مشارکت ۲۸ هزار و ۵۷۴ نفری، مبلغ ۱۷۰ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال جمع‌آوری کرده‌اند تا ۵۲ میلیارد و ۷۹۶ میلیون و ۵۴۰ هزار ریالی که از فروش اوراق «کرونا ۱» حاصل شده، تماما در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد و با سود حاصل از ۱۱۷ میلیارد و ۵۴۴ میلیون و ۶۱۰ هزار ریالی که از فروش اوراق «کرونا ۲» بدست آمده، هرچه زودتر شرایط برای شکست ویروس کرونا هموارتر شود.

این کمپین  قرار است تا پایان فروردین‌ماه ادامه داشته باشد. به منظور تسهیل امکان حضور حداکثری اهالی بازار سرمایه، حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی ۱۰ هزار ریال در نظر گرفته شده  و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت در خرید این اوراق مشخص نشده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید