Performancing Metrics

برگشت به شرایط قبل کرونا زمانبر و سخت خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 441126
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1399 - 13:31
مدیر ارشد بانک مرکزی آمریکا هشدار داد:
مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در مینیاپولیس از سخت بودن احیای اقتصادی پساکرونا خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نیل کاشکاری با طولانی خواندن روند احیای رشد اقتصادی آمریکا گفت که حتی پس از پایان یافتن بحران کرونا، مسیر احیای اقتصاد این کشور دشوار خواهد بود. وی گفت که تا چند ماه آینده پیامدهای کرونا بر اقتصاد ادامه خواهد داشت اما وی به پشت سر گذاشتن این بحران بسیار خوشبین است. 

این اظهارات کاشکاری در شرایطی بیان می شود که بحث داغی بین مقامات مختلف در دولت و مجلس آمریکا بر سر زمان بازگشایی اقتصاد این کشور در جریان است و وزیر خزانه داری آمریکا خواهان بازگشایی فعالیت ها از ابتدای ماه آینده شده است. برخی از مقامات بهداشتی در آمریکا هشدار داده اند که شمار قربانیان کرونا در این کشور در صورت بازگشایی زودهنگام اقتصاد ممکن است از ۲۰۰ هزار نفر عبور کند. این کشور در حال حاضر با ۲۲ هزار قربانی، در رده نخست جهان از نظر شمار قربانیان قرار دارد. 

کاشکاری در عین حال بسته حمایتی ۳۵۰ میلیارد دلاری برای حمایت از کسب و کارهای کوچک را ناکافی دانست و گفت اقدامات بیشتری برای این بخش باید صورت گیرد. وی از احتمال تدوین یک استراتژی ۱۸ ماهه عبور از بحران کرونا خبر داد.

از سوی دیگر ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس نسبه به کوچک شدن ۳۰ درصدی اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم امسال در نتیجه شیوع ویروس کرونا خبر داد. به گفته سوناک، در حال حاضر ۱۰ نفر از وزیران کابینه خواستار تمدید قرنطینه به مدت یک ماه دیگر شده اند. با این حال وی از اشاره به وزیرانی که خواستار تمدید قرنطینه هستند خودداری کرد. 

وزیر دارایی انگلیس افزود: مهم آن است که از به حداقل رسیدن پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا مطمین شویم و ممکن است تدابیر بیشتری را در برابر کرونا در پیش بگیریم. 

انگلیس اکنون پس از ایتالیا، اسپانیا و فرانسه، چهارمین کانون اصلی درگیر با کرونا در اروپا محسوب می شود. 

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید