Performancing Metrics

بازار سرمایه وارد ۲ کانال جدید شد | اتاق خبر
کد خبر: 441218
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1399 - 14:05
بازار سرمایه در هفته جاری دو رکورد جدید را تجربه کرد، به طوریکه شاخص کل بورس برای نخستین بار وارد کانال ۶۰۰ هزار واحد و شاخص کل فرابورس نیز برای نخستین بار وارد کانال ۸۰۰۰ واحد شدند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آمار و ارقام حاکی از آن است که ارزش کل معاملات انجام شده در هفته جاری در بازار بورس ۲۹۸ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال بوده است که نسبت به هفته گذشته که ۲۸۸ هزار و ۶۴ میلیارد ریال بوده، ۲.۹۵ درصد افزایش یافته است. این درحالی است که  حجم معاملات که در این هفته ۳۲ هزار و ۴۹۱ میلیون سهم بوده نسبت به هفته گذشته که ۳۵ هزار و ۸۵ میلیون سهم بوده،  کاهش ۷.۴۰ درصدی را تجربه کرده است.

شاخص کل بورس در پنج روز معاملاتی هفته جاری همواره صعودی بوده و در روز شنبه شاهد این بودیم که شاخص کل با ۱۰ هزار و ۸۰۳ واحد رشد وارد کانال ۶۰۰ هزار شده و رقم ۶۰۸ هزار و ۵۷ واحد را ثبت کرد. این روند در روز یکشنبه نیز ادامه داشت و در این روز نیز با ۱۵ هزار و ۴۲۲ واحد رشد در رقم ۶۲۳ هزار و ۲۷۸ واحد ایستاد.

شتاب صعود شاخص در روزهای دوشنبه و سه شنبه به دلیل نوسانی که در بازار وجود داشت کاهش یافت و شاخص کل در این روزها به ترتیب با ۱۳۳۶ و ۱۹۸۷ واحد رشد، ارقام ۶۲۴ هزار و ۵۹۶ و ۶۲۶ هزار و ۵۱۵ واحد را ثبت کرد. در روز چهارشنبه نیز شاهد صعود ۱۹ هزار و ۳۷۲ واحدی شاخص بودیم که باعث شد رقم ۶۴۵ هزار و ۷۸۱ واحد ثبت شود.

معامله گران این بازار در روزهای شنبه تا سه شنبه یک میلیون معامله و در روز چهارشنبه ۸۱۷ هزار معامله انجام دادند و ارزش معاملات در روز یکشنبه بیش از روزهای دیگر بود. بر این اساس ارزش معاملات در روز شنبه، ۵۷ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال، در روز یکشنبه ۶۳ هزار و ۷۲۶ میلیارد ریال، در روز دوشنبه ۶۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال، در روز سه شنبه ۵۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال و در روز چهارشنبه ۵۱ هزار و ۷۹۶ میلیارد ریال بود.

ورود شاخص فرابورس به کانال ۸۰۰۰ واحد

در این هفته شاهد ورود شاخص کل فرابورس به کانال ۸۰۰۰ واحد در روز دوشنبه بودیم. در روز شنبه شاخص کل این بازار با ۴۳ واحد صعود رقم ۷۷۷۱ واحد را ثبت کرد. در این روز معامله گران ۶۹۴ هزار معامله انجام دادند که ۳۲ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال ارزش داشت. تعداد معاملات انجام شده در روز یکشنبه ۶۰۶ هزار به ارزش ۳۵ هزار و ۹۸۸ میلیارد ریال بود که باعث صعود ۱۹۰ واحدی شاخص و ثبت رقم ۷۹۶۱ واحد بود.

در روز دوشنبه شاخص کل با ۸۵ واحد صعود رقم ۸۰۰۰ واحد را ثبت کرد. در این روز ۵۸۶ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال انجام شد.

شاخص کل فرابورس در روز سه شنبه روند نزولی به خود گرفت و با ۴۵ واحد نزول به کانال ۷۰۰۰ واحد بازگشت و رقم ۷۹۹۷ واحد را ثبت کرد. البته روز چهارشنبه شاخص کل فرابورس با ۱۷۰ واحد صعود به رقم ۸۱۶۷ واحد رسید. در روزهای سه شنبه و چهارشنبه معامله گران به ترتیب ۷۸۷ هزار و ۶۳۱ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال و ۲۸ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال انجام دادند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید