Performancing Metrics

کمبودی در بازار قطعات یدکی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 441452
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1399 - 18:45
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی:
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات اعلام کرد که با توجه به تعطیلی فروشگاه‌های عرضه قطعات یدکی در عین ارائه خدمات مراکز تعمیرگاهی، آن‌هادر تهیه قطعات مشکل داشتند اما با آغاز مجدد فعالیت‌ها و بازگشایی مراکز قطعات به‌فور در بازار موجود است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در پی اظهارنظر اتحادیه تعمیرکاران خودرو مبنی براینکه با توجه به بازگشایی فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو، تعمیرگاه‌ها با کمبود لوازم یدکی روبه‌رو شده و اکثرا برای تامین بعضی قطعات خاص نیز با مشکل مواجه هستند، سید مهدی کاظمی- سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو- ضمن تکذیب موضوع کمبود لوازم یدکی خودروها در حال حاضر، تصریح کرد: در ایام قرنطینه و تعطیلی واحدهای صنفی و فروشگاهی که  فروشندگان و مراکز عرضه قطعات لوازم یدکی نیز تعطیل بودند، مراکز تعمیر خودرو باز بوده و اجازه ارائه خدمات داشتند.

وی افزود: باتوجه به اینکه همکاران ما در عرضه قطعات یدکی خودرو تعطیل بودند، مراکز تعمیرگاهی نیز نمی‌توانستد قطعات موردنیاز خود را تامین کنند؛ لذا با مشکل تامین قطعات روبرو شدند و مصرف‌کننده به مرکز خدمات تعمیرگاهی مراجعه می‌کرد اما قطعه مورد نیاز موجود نبود. بنابراین اتحادیه تعمیرکاران خودرو این موضوع را به ما اعلام کردند که درآن زمان ادعای به‌جایی هم بود؛ اما در حال حاضر، از روز شنبه که فعالیت‌ها از سر گرفته شده و اجازه بازگشایی مغازه‌ها داده شده است، قطعات به‌حد وفور موجود بوده و عرضه شده است.

این مقام صنفی تاکید کرد: اتفاقا باتوجه به اینکه مراکز عرضه قطعات یدکی مدتی تعطیل بوده و فروش نداشته‌اند، از کمبود جلوگیری کرده است. علاوه براین از آبان ماه با افزیش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن، رکود عجیبی در بازار لوازم قطعات یدکی ایجاد شد و این رکود سبب شد که قطعات مصرف نشوند؛ چرا که میزان استفاده از اتومبیل‌های شخصی کاهش یافت و  همین امر کاهش نیاز به تعویض قطعات را به دنبال داشت.

کاظمی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی از بابت کمبود قطعه به‌ویژه در خودروهای داخلی وجود ندارد، گفت: شاید در برخی مواقع برای بعضی از خودروهای کم تردد در کشور که تعداد کمی هم دارند، قطعاتشان کمیاب باشد اما آن‌ها را هم همکاران ما از کشورهای همسایه وارد می‌کردند و مشکلی برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌شد، اما اکنون به دلیل اینکه تقریبا پروازها محدود و متوقف شده‌اند، امکان دارد مسئله‌ای وجود داشته باشد اما در خودروهای داخلی و حتی خودروهای چینی به‌هیچ عنوان مشکلی وجود ندارد و قطعات آن‌ها تامین است.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات در ادامه  هشدار داد: چنانچه برای دو - سه ماه آینده حمایت‌هایی از جانب دولت دریافت نکنیم، حتی برای همین خودروهای داخلی که قطعات برایشان فراوان وجود دارد، به مشکل برخواهیم خورد و قطعا با مشکل کمبود قطعات روبرو خواهیم شد. در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و در مراکر عرضه قطعات یدکی خودروها فعال هستند و برای هر اتومبیلی هم تعداد زیادی فروشگاه‌های عرضه قطعات یدکی وجود دارد و نمی‌تواند کمبود داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید