Performancing Metrics

خسارت ۲۵۲ میلیارد دلاری صنعت هوایی از کرونا | اتاق خبر
کد خبر: 441476
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1399 - 14:04
رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برآورد خسارت ۲۵۲ میلیارد دلاری صنعت هوانوردی جهان از شیوع ویروس کرونا، اعلام کرد: با توجه به رکودی که این صنعت در کل دنیا تجربه کرده، شرایط بسیار سخت خواهد بود تا بتوانیم به شرایط قبل از کرونا برگردیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی عابدزاده در نشست معاون اول رئیس‌جمهور با وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی با بیان این که بعد از اتمام کرونا شرایط سخت‌تری خواهیم داشت، اظهار کرد: کاهش پروازهای داخلی و خارجی موضوعی است که همه کشورها در این شرایط تجربه کردند.

وی با بیان اینکه یاتا (انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی) آماری را در خصوص میزان ضرر و زیان شرکت‌های هواپیمایی ارایه کرده است، گفت: ۲۹۰ خط هوایی عضو یاتا هستند و این انجمن در ماه فوریه میزان خسارات شرکت‌های هواپیمایی را ۳۰ میلیارد دلار برآورد کرد. بنابر اعلام یاتا این خسارت‌ها در ۵ مارس بین ۶۳ تا ۱۱۳ میلیارد دلار برآورد می شود که در ۱۷ مارس به ۲۰۰ میلیارد دلار و در ۲۴ مارس به ۲۵۲ میلیارد دلار رسید و مجموعه صنعت حمل و نقل هوایی دنیا طی کمتر از ۲ ماه ۲۵۲ میلیارد دلار خسارت دیده است.

 رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این که این خسارات شامل حال کشور ما هم شده است، تصریح کرد: کار ما نسبت به باقی حوزه‌های حمل و نقلی سخت‌تر است اما تلاش کردیم آرامش را در این صنعت حفظ کنیم تا مشکلی برای پرسنل به وجود نیاید. ما هم عدم انجام پرواز را داریم و هم یکسری پروازهایی را انجام می دهیم که فاقد هر گونه درآمدی است. همچنین در شرایط پیش آمده هماهنگی‌های لازم را با وزارت بهداشت و سازمان‌های جهانی داشته و دستورات لازم را صادر کردیم.

عابدزاده با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع به شرایط بعد از کرونا بر می گردد، تاکید کرد: با توجه به رکودی که این صنعت در کل دنیا تجربه کرده است، شرایط بسیار سخت خواهد بود تا بتوانیم به شرایط قبل از کرونا برگردیم و نیاز به اختیاراتی داریم تا در سال جهش تولید بتوانیم دوباره این صنعت را پویا کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی ایران به دلیل این که هزینه‌های پرسنلی و تعمیراتی و جاری متغیری دارند، با ضرر زیادی مواجه مواجه شدند، تصریح کرد: موضوع فقط در آمدزایی نیست بلکه هزینه‌های جاری شرکت‌ها نیز بسیار بالاست و این موضوع در این شرایط خسارات را افزایش می دهد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید