Performancing Metrics

بازار مسکن تکان نخورده است | اتاق خبر
کد خبر: 441496
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1399 - 19:21
در دو سه روز اخیر
رصد بازار مسکن شهر تهران در اولین روزهای بازگشایی حاکی از آن است که قیمت‌ها در فضای کلی بالا نرفته و حتی در برخی موارد نسبت به اسفند ماه کاهش یافته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، واسطه های ملکی از آرامش نسبی بازار مسکن در اولین روزهای اردیبهشت ماه و پس از تعطیلی حدود ۴۵ روزه بازار خبر می دهند. مشاوران املاک در سه منطقه ۱، ۴ و ۵ می گویند که در دو سه روز گذشته وضعیت معاملات بهتر شده اما تغییر محسوسی در نرخ‌های پیشنهادی ایجاد نشده است.

بر اساس آخرین قیمتها در اردیبهشت ۱۳۹۹ قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در شمیران بسته به محله موقعیت و امکانات واحد مسکونی بین ۳۳ تا ۴۰ میلیون تومان است و در واحد های لوکس به ارقام بالاتر می رسد. میانگین قیمت منطقه ۳۳ میلیون تومان است.

در منطقه ۵ قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز در اردیبهشت ۱۳۹۹ به ۲۰ تا ۲۴ میلیون تومان در هر متر مربع می رسد. میانگین قیمت منطقه نیز با ۱۸.۸ میلیون تومان است.

در محله تهرانپارس شرقی واقع در منطقه ۴ نرخ پیشنهادی آپارتمان نوساز، متری ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان تعیین می شود و ارقام بالاتر بدون مشتری خواهد بود. با توجه به وسعت منطقه ۴ و قرار داشتن محله هایی همچون پاسداران، لویزان و شمس آباد در این منطقه میانگین قیمت مسکن در آن متری ۱۶.۱ میلیون تومان است.

با وجود آنکه در روزهای اخیر معاملات مقداری افزایش پیدا کرده هنوز حجم بسیار زیادی آپارتمان کلید نخورده در مناطقی که حضور سفته بازان، زیاد است وجود دارد. بعضی از این خانه ها دو تا سه سال خالی مانده اند. از سوی دیگر زمزمه های مبنی بر اعمال مالیات بر معاملات خودرو و مسکن باعث شده تا مالکان واحدهای نوساز برای فروش آنها بعضاً با نرخ های زیر قیمت بازار اقدام ک