Performancing Metrics

کامیون‌های ترک در ایران تردد دارنداما راه ترکیه بر ایران بسته است | اتاق خبر
کد خبر: 441798
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1399 - 12:30
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی، از توقف حمل و نقل بین المللی جاده ای ایران به دلیل عدم همکاری ترکیه و در مقابل تردد آسان کامیون های ترکیه ای به ایران، گلایه کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران در نامه‌ای به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به کاهش شدید فعالیت ۴۵۰ شرکت حمل و نقل بین المللی ایران که باعث کاهش فعالیت ۱۵ هزار راننده کامیون ایرانی در حوزه ترانزیت شده، آورده است: از ۳ اسفند سال گذشته، ترکیه مرزهای خود با ایران را به بهانه شیوع کرونا به روی ناوگان جاده‌ای ایران بسته است.

وی میزان بیکاری شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان کامیون را ۸۹ درصد ذکر کرده و می‌گوید: این اقدام ترک‌ها در بستن مرزهای خود با ایران در حالی است که کامیون‌های ترکیه‌ای به راحتی از مرزهای بازرگان و پلدشت وارد ایران شده و به مقاصد خود سفر می‌کنند.

جاده‌های ایران، جولانگاه کامیون‌های ترکیه‌ای

به گفته شافعی، این روند سبب شده تا وارد و صادرکنندگان ایرانی چاره‌ای جز واگذاری کالاهای خود به رانندگان ترکیه‌ای نداشته باشند؛ بنابراین در حال حاضر جاده‌های ایران جولانگاه کامیون‌های ترکیه‌ای شده و صادرات و واردات کالاهای ما در اختیار ترکیه‌ای هاست.

افزایش قیمت تمام شده کالاهای وارداتی به دلیل دستمزد بالای رانندگان ترکیه‌ای

رئیس اتاق بازرگانی ایران، این اقدام را سبب افزایش چندین برابری کرایه حمل کالا به دلیل بالا بودن دستمزد رانندگان ترکیه‌ای و نهایتاً، افزایش قیمت تمام کالاها دانسته است.

 

انتهای پیام/
نظرات
ADS
ADS
پربازدید