Performancing Metrics

همکاری با مشترکان برای پرداخت قبوض آب تا کی ادامه دارد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 441974
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1399 - 13:13
وزیر نیرو وعده همکاری با مشترکان برای پرداخت قبوض آب و برق را اعلام کرد که مهلت این مساله نیز تا پایان اردیبهشت ماه عنوان شد،در این بین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اگر هیات دولت این مساله را تمدید کند قطعا همکاری بامشترکان ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در اواخر اسفند ماه  شرکت آب و فاضلاب کشور به شرکت های زیرمجموعه ابلاغ کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و به تبع آن شرایط ویژه کشور و به منظور مساعدت و همکاری با مردم مقرر شد تا تمهیدات برای متقاضیان و مشترکین فراهم شود و بر اساس آن تمهیدات و الزامات عدم حضور مراجعین در کلیه امور و ادارات آبفا فراهم شده و تمامی خدمات ۲۳ گانه شرکت‌های آب و فاضلاب از طریق سامانه‌های غیرحضوری انجام شود.

از سوی دیگر تسلیم و توزیع قبض آب در مناطق و شهرهایی که بستر آن فراهم شده است حذف و صورت‌حساب‌های مربوطه از طریق پیامک به مشترکین اطلاع‌رسانی و امکان وصول کلیه پرداخت‌های مردم از طریق درگاه‌های بانکی و سایر سامانه‌ها مهیا شود. علاوه بر این  با توجه به شرایط خاص اقتصادی و رکود احتمالی کسب و کار تعدادی از مشترکین، شرکت‌های آبفا تعامل لازم در دریافت اقساط انشعاب برای کلیه متقاضیان و قبوض آب بها برای مشترکین غیرخانگی دارای مبالغ بالا را، لغایت پایان اردیبهشت‌ماه سال آینده مهیا سازند.

محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این باره با بیان اینکه ماموران کنتور آب برای قرائت کنتورها مراجعه می کنند، گفت: در صنعت برق به دلیل اینکه سیستم کاغذی جمع شده است ماموران برق می‌توانند برای خواندن کنتور مراجعه نکنند در واقع یک نوع خود اظهاری برای این بخش در نظر گرفته شده است.

وی با تا کید بر اینکه در بخش آب طبق دستور رییس جمهور و وزیر نیرو برای آن دسته از مشترکانی که مشکل پرداخت دارند همکاری و مراعات صورت گرفته است، تصریح کرد: طبق آنچه اعلام شده این طرح تا آخر اردیبهشت ادامه دارد و تا آن زمان با مشترکان همراهی خواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افرود: تمدید این موضوع بستگی به نظر هیات دولت و رییس جمهور دارد و ما در این موضوع تابع تصمیم هیات دولت هستیم و اگر قرار باشد این موضوع تمدید شود همراهی ما با مشترکان نیز ادامه خواهد داشت.

بختیاری با اشاره به میزان مصرف آب در تهران، اظهار کرد: بر اساس آمار در فروردین ماه ۱۸ درصد به طور متوسط نسبت به سال گذشته افزایش مصرف داشته ایم، در اردیبهشت ماه نیز بین ۱۰ تا ۱۵ درصد میزان مصرف آب افزایش داشته که این موضوع نشان دهنده مراعات مشترکان و مدیریت در مصرف است.

وی تاکید کرد: باتوجه به بارندگی ها و منابع آبی موجود می توان گفت که اگر مردم مراعات کنند امیدواریم مشکلی برای تامین آب وجود نداشته باشد لذا خواهش و تاکید مجدد ما از مردم این است که نسبت به مصرف آب حساس باشند و مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید