Performancing Metrics

دنبال جهش ۱۰ برابری در حوزه صنعت هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 442151
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1399 - 12:42
قائم مقام ایدرو عنوان کرد:
قائم مقام ایدرو گفت:رویکرد تعامل با دستگاه های مرتبط با حوزه تولید برای تسهیل ورود و فعالیت صنعتگران و سرمایه گذاران به بخش تولید را داریم و رویکرد شخص وزیر صمت نیز بر همین موضوع است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، فرشاد صالحی در گفتگوی ویژه خبری افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری کاملاً در برگیرنده الزامات برای تحقق جهش تولید است و مجموعه وزارت صمت نیز در راستای این فرمایشات حرکت خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در سال رونق تولید، تولید حرکت کرد اما به گفته مقام معظم رهبری اثر این تولید باید در زندگی مردم نیز مشهود باشد که انتخاب نام جهش تولید توسط معظم له در همین راستا بوده است.

قائم مقام ایدرو تصریح کرد: مقام معظم رهبری استفاده از فکر جدید (جوانان) و علم نافع (شرکتهای دانش بنیان) را برای رسیدن به جهش تولید توصیه فرمودند.

رویکرد وزارت صمت استفاده از مشاوره‌های صاحب نظران و پذیرش مسئولیت‌ها است

صالحی با بیان اینکه ۷ محور برنامه‌ها در تداوم برنامه‌های سال رونق تولید برای امسال از سوی وزارت صمت با تکیه بر نظر جمعی و مشاوره نخبگان پیش بینی و هدفگذاری شده است، گفت: از ابتدای امسال وزارت صمت با برگزاری جلسات و استفاده از نظرات کارشناسان در تلاش برای تحقق جهش تولید است و رویکرد وزارت صمت استفاده از نظرات و مشاوره‌های صاحب نظران و پذیرش مسئولیت‌ها است.

وی افزود: توسعه تولید، توسعه معادن و صنایع معدنی و توسعه صنایع دانش بنیان سه محور برنامه‌های وزارت صمت در حوزه تولید هستند.

قائم مقام ایدرو همچنین گفت: توسعه صادرات غیر نفتی در کنار توسعه تولید برای بالندگی تولید هدفگذاری شده است و به دنبال روش‌های نوین تأمین مالی بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی نیز هستیم.

به دنبال جهش ۱۰ برابری در حوزه صنعت هستیم

صالحی با بیان اینکه به دنبال جهش ۱۰ برابری در حوزه صنعت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری هستیم، تصریح کرد: استفاده از فکر جمعی یکی از مهمترین روش‌ها برای تحقق همه ابعاد یک برنامه است که این مهم در اولویت وزارت صمت در تدوین برنامه‌ها قرار دارد.

وی گفت: به پیشنهاد وزیر صمت از تمامی گروه‌ها اعم از مالی و بازار سرمایه و… در تدوین برنامه امسال وزارتخانه استفاده شد تا از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز شود.

قائم مقام ایدرو در خصوص داخلی سازی بیان کرد: داخلی سازی ۱۰ میلیارد دلار از واردات را طی سه سال هدفگذاری کردیم که ۳.۴ میلیارد دلار آن سال گذشته محقق شد و داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلار از واردات را امسال انجام خواهیم داد.

عزم وزیر صمت بر تسهیل ورود سرمایه گذاران به عرصه تولید است

صالحی گفت: مجوزها برای تولید در راستای رونق و جهش در این حوزه و ورود راحت مردم به این عرصه باید کاهش یابد، اما این کاهش مجوزها باید در چارچوب یک پروتکل انجام شود و اهتمام و عزم وزارت صمت و شخص وزیر به کاهش بروکراسی اداری و تسهیل ورود سرمایه گذاران به عرصه تولید است.

وی اضافه کرد: ایدرو مسئول کمیته صنعت در مجمع تشخیص مصلحت نظام شده است و این موضوع در راستای عزم وزارت صمت در حمایت از تولید و ورود به این عرصه است.

قائم مقام ایدرو گفت: رویکرد تعامل با دستگاه‌های مرتبط با حوزه تولید برای تسهیل ورود و فعالیت صنعتگران و سرمایه گذاران به بخش تولید را داریم.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در موضوع کرونا مشکل تأمین ارزاق داخلی و کمبود جنس را در بازار نداشتیم و رصد و نظارت بر بازار توسط شخص وزیر صمت به صورت مداوم انجام و گزارش گیری شد.

وی در پایان، گفت: رویکردهای بازار مختلف است و باید یک رویکرد با مزیت بالا را در دستور کار قرار دهیم و به جلو برویم و سعی داریم با نظرات کارشناسی روندها را اصلاح و ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید