Performancing Metrics

توزیع ۴۵ هزار بسته معیشتی میان خانوارهای آسیب دیده از کرونا | اتاق خبر
کد خبر: 442418
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1399 - 20:17
رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خبر داد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: تا کنون ۳۵ هزار بسته معیشتی حمایت از خانوارها در برابر کرونا توزیع کرده ایم و هفته آینده ۱۰ هزار بسته دیگر عرضه می شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، سعید محمد امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت در حاشیه بازدید از آماده کردن بسته‌های معیشتی برای کمک به اقشار ضعیف که در جنوب غرب تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: مجموعه سپاه پاسداران از ابتدای فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه به اقشار آسیب پذیر جامعه، در بخش‌های مختلف و سپاه‌های استانی و بسیج برای خدمت رسانی وارد میدان شد.

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا یک مجموعه مهندسی است اما با توجه به فرمان رهبری و با برنامه ریزی‌هایی که انجام داد تصمیم گرفتیم که گوشه‌ای از کار را بگیریم و بر همین اساس توانستیم تا به امروز موفق شویم که ۳۵ هزار بسته معیشتی را آماده کرده که بتوانیم در اختیار مردم ضعیف قرار دهیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: از این ۳۵ هزار بسته معیشتی که آمده شده است ۱۵ هزار بسته آن در استان تهران و ۵ هزار در استان البرز توزیع می‌شود و الباقی در سایر استان‌های کشور توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته برنامه ریزی کردیم که تا هفته آینده بتوانیم ۱۰ هزار بسته دیگر هم آماده کنیم.

محمد ادامه داد: در کنار توزیع بسته‌های معیشتی در کاری مشترک با کمیته امداد امام خمینی (ره) روزانه ۱۰ هزار پرس غذای گرم در یکی از محل‌های قرارگاه خاتم الانبیا (ص) طبخ و در استان‌های البرز و تهران توزیع می‌شود. البته قرارگاه در استان قم هم روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا تهیه و توزیع می‌کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به شیوع کرونا در ایران گفت: با توجه به شیوع ویروس در کشور طبق برنامه‌ریزی روزانه ۵۳ هزار عدد ماسک در پایگاه‌های این قرارگاه تولید و توزیع شد که البته هنوز هم ادامه دارد.

محمد افزود: در کنار تولید ماسک روزانه ۲۱۰۰ عدد کاور و لباس محافظتی برای کادر درمانی تولید کردیم افزود: حدود ۸۰ هزار بسته بهداشتی تأمین و در سطح کشور توزیع شد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) گفت: در تهران هم به صورت ویژه در ۳۵۴ محله تهران حمایت مالی انجام شد که جبهه مردمی مدافعان سلامت بتوانند به بحران زدگان کرونا خدمت رسانی کنند.

در ادامه سردار محمد یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: اقدامی که بعد از نیمه شعبان بر اساس فرمان رهبری شروع شد بنابراین ابتدا در تهران شروع به شناسایی افرادی که نیازمند هستند کردیم که بر این اساس ۲۹۰ هزار خانوار شناسایی شد که در طول این چند روز که از ماه رمضان می‌گذرد سبدهای معیشتی که توسط مردم و گروه‌های جهادی بسیج و سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌هایی که جمع آوری شده بود بین آنها توزیع کردیم.

وی یادآور شد: کدهای ملی تمام این خانوارها شناسایی شده و آدرس‌ها موجود است. که ما علاوه بر این که کار موازی انجام ندهیم در عین حال کسی هم از قلم نیفتد. امیدواریم تا پایان ماه رمضان بتوانیم تعداد شناسایی و توزیع این سبدها را به ۴۰۰ هزار برسانیم.

سردار یزدی با بیان این که سپاه محمد رسول الله (ص) توزیع بسته‌های معیشتی کلانشهر تهران را برعهده دارد گفت: برای استان تهران و شهرستان‌های آن هم خانوارها جدا شناسایی می‌شوند که مسئولیت توزیع این اقلام به سپاه سیدالشهدا (ع) سپرده شده است.

وی یادآور شد: البته ما به واسطه این که بعضی از گروه‌های جهادی در تهران بزرگ مستقر هستند و منطقه هدف جغرافیایی آنها در بعضی شهرستانها مثل قرچک، ملارد بوده است، آنها را منع نکردیم و آنجا هم کار صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید