Performancing Metrics

انبوه سازی مسکن، رقابت پذیر با مدل‌های روز اروپا | اتاق خبر
کد خبر: 442944
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1399 - 20:27
یک مقام مسئول اعلام کرد:
یک مقام مسئول گفت: همه مواد اولیه انبوه سازی مسکن، با آخرین فناوری اروپا و ژاپن در ایران هم وجود دارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، غروی در حاشیه نشست هم اندیشی مسکن سازان در وزارت راه و شهرسازی افزود: بر اساس نیازی که کشور داشت تا بتواند در حوزه ساخت و سازهای جدید در بافت فرسوده سریع عمل کند و نیز بتوان جلوی رشد تورم را گرفت و چاره‌ای اندیشید و از طرفی هم ساختمان را سبک بسازیم و با یک تریلی آن را حمل کنیم، طرح‌های پیش ساخته بسیاری را در دنیا بررسی کرده ایم.

وی گفت: طرح‌های سازه‌های سبک و پیش ساخته را در سراسر دنیا بررسی کرده ایم و توانستیم آخرین مدل آن را بومی سازی کنیم.

غروی گفت: امروز ما توانایی داریم یک ساختمان ۶۵ واحدی را از روی بنای پی (فوندانسیون)، در یک هفته تحویل دهیم، اما برای گرفتن مجوز ساخت همین ساختمان دو سال باید در تشریفات اداری بانک و شهرداری منتظر بمانیم.

وی افزود: در ۵ سال گذشته حداقل با ۲۰۰ شخص در پست مدیرکلی به بالا در حوزه ساخت مسکن مکاتبه داشتیم و جلسه حضوری برگزار کردیم که متاسفانه به جواب مطلوبی نرسیدیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت انبوه سازی مسکن افزود: امیدواریم با رویکرد جدیدی که وزیر راه و شهرسازی دارد و عزم خود را جزم کرده است، بتوانیم گره ساخت مسکن را باز کنیم.

وی ادامه داد: اگر این صنعت در زمینه صادرات رشد کند بسیاری از مشکلاتی را که درخصوص نفت داریم می‌تواند گره گشایی کند.

غروی درباره ساخت سازه‌های فولادی هم گفت: مواد اولیه ساخت آن‌ها کاملا بومی و ایرانی است و فناوری آن هم از آخرین نسخه اروپا گرفته شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت انبوه سازی مسکن افزود: باید به صنعت ساختمان نگاهی مانند صنعت خودروسازی داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید