Performancing Metrics

شناسایی بیش از ۱۲ هزار واحد اقتصادی متخلف | اتاق خبر
کد خبر: 445652
تاریخ انتشار: 26 تیر 1399 - 20:14
باتلاش بازرسان سازمانهای صمت استان ها از اول تا بیستم تیرماه تعداد ۱۶۰ هزار و ۵۴۹ واحد صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی‌ و ... مورد بازرسی قرار گرفت که بیش از ۱۲ هزار واحد متخلف شناخته شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، در راستای سیاست‌های کنترلی و نظارتی ستاد تنظیم بازار به منظور جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها و آرام سازی فضای بازار بازرسان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت کشور، در بازه زمانی اول تیرماه الی ۲۰ تیرماه سال جاری موفق به شناسایی تعداد ۱۲ هزار و ۱۵۳و احد اقتصادی متخلف شدند.

بر اساس این گزارش، ظرف ۲۰ روز سپری شده بازرسان این سازمان با همراهی بازرسان اتاق اصناف و همکاری دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های بازرسی، تعداد ۱۶۰ هزار و ۵۴۹ واحد صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی و … را مورد بازرسی قرار داده اند.

در همین بازه زمانی تعداد ۱۲ هزار و ۱۵۳ واحد اقتصادی اعم از تولیدی، توزیعی، انبار و سردخانه و واحدهای عمده فروشی و خرده فروشی و خدماتی به سبب احراز تحلفات گرانفروشی، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، احتکار، عدم صدور صورتحساب و …؛ شناسایی و با پرونده متشکله جداگانه‌، جمعاً به ارزش کل یک هزار و ۶۹۳ میلیارد و ۳۳ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۳۰ ریال جهت صدور رأی به شعب تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها معرفی شده اند.

همچنین در این مدت بازرسان اتاق اصناف سطح کشور با ۲۸ هزار و ۵۶۹ مورد بازرسی واحد صنفی در سطح عرضه برای یک هزار و ۹۷۶ متخلف به بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۳۱۰ هزار و ۲۹۵ هزار و ۱۴۰ ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کرده اند.

این در حالیست که در این مدت، ۱۲ هزار و ۸۹۶ گزارش و شکایت مردمی از تخلفات واحدهای صنفی و غیرصنفی براساس نوع تماس (حضوری، تلفنی، کتبی و سامانه ۱۲۴ ستادهای خبری استان‌ها) دریافت شده که با توجه به اولویت بررسی به ۶ هزار و ۹۴۱ مورد آن رسیدگی و مابقی در دست بررسی است.

گفتنی است؛ نظارت و بازرسی مستمر بر بازار با هدف تنظیم بازار با همکاری بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، بازرسی اصناف و تعزیرات حکومتی ادامه خواهد داشت و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار، امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید