Performancing Metrics

نظارت‌ها در بازار تشدید می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 445819
تاریخ انتشار: 30 تیر 1399 - 20:39
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان:
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشدید نظارت بر بازار خبر داد و گفت: انبارها و محل‎های نگهداری کالا زیر ذره‌بین بازرسان قرار دارند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، عباس تابش در نشست ستاد تنظیم بازار از تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی و اقلام پرمصرف مورد نیاز مردم خبر داد و گفت: انبارها و محل‌های نگهداری کالا زیر ذره‌بین قرار دارند و بر این اساس، انبارها برای محتکران ناامن خواهد بود.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: گشت‌های مشترک در بازار و مراکز نگهداری و عرضه کالا ۵۱ درصد و تعداد بازرسی‌ها در سه ماهه نخست امسال، ده درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در این مدت تعداد پرونده‌های بررسی شده در این سازمان از حداقل یک میلیارد تومان تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از ۳۵ پرونده به ۵۶۱ پرونده افزایش یافت که رشد هزار و ۶۰۰ درصدی را نشان می‌دهد. در این میان به جای برخورد با تخلفات صنفی، برخورد با تخلفات کلان در دستور کار ما قرار دارد و این رویکرد سازمان حمایت است.

به گفته تابش، ۱۷ گروه کالایی در اولویت بازرسی هفتگی این سازمان قرار دارد که در سه ماهه نخست امسال ۳۲۸ هزار و ۲۱۸ مورد بازرسی بر روی این کالاها انجام شده که به تشکیل ۱۲ هزار و ۶۵۲ پرونده تخلف منجر شده و از مردم تقاضا می‌شود و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موارد را از طریق سامانه ۱۲۴، «نرم افزار قیمت» و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها شکایت‌های موردی خود را اعلام کنند تا در سریع‌ترین زمان رسیدگی شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید