Performancing Metrics

کمک معیشتی 120 میلیارد تومانی به هنرمندان پرداخت می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 446384
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1399 - 14:53
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قول مساعد رئیس کل بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان در دوران کرونا خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قول مساعد رئیس کل بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان در دوران کرونا خبر داد و گفت: 120 میلیارد تومان به عنوان تسهیلات کمک معیشتی در یک ماه آینده به 75 هزار هنرمند پرداخت خواهد شد.

 سید عباس صالحی در مورد اقدامات حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد از هنرمندان و اصحاب رسانه در دوران کرونا، گفت: صندوق اعتباری هنر حق 3 ماه بیمه هنرمندان را پرداخت کرد و همچنین 120 میلیارد تومان به عنوان تسهیلات کمک معیشتی طی یک ماه آینده به 75 هزار هنرمند پرداخت خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ثبت‌نام مشمولان وام کرونا از طریق سامانه کارا، افزود: حدود 600 تا 700 میلیارد تومان تسهیلات برای هنرمندان تایید شده و بانک‌ها تاکنون 60 تا 70 میلیارد تومان به حساب هنرمندان و بنگاه‌هایی که درخواست تسهیلات داشتند واریز کرده‌اند.

صالحی عنوان کرد: البته انتظار داریم بانک‌ها بیشتر به کمک بیایند و در همین راستا عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی قول داد به بانک‌ها توصیه کند رقم‌هایی که ما تایید کردیم و به بانک‌ها دادیم را با رعایت تضمین‌های مورد نظر مورد توجه قرار دهند و سختگیری نکنند تا در پرداخت وام تسریع شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه هم مبلغ خوبی را برای پرداخت تسهیلات با نرخ سود 4 درصدی در نظر گرفته که می‌تواند به ما در حمایت از هنرمندان کمک کند؛ تاییدهای اولیه پرداخت این وام صورت گرفته و زمان پرداخت اعلام خواهد شد.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید