Performancing Metrics

‌آماده بررسی پیشنهادات بخش خصوصی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 446952
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1399 - 20:26
اسحاق جهانگیری در دیدار تعدادی از اعضای هیات مدیره فدراسیون صنعت نفت ایران،‌پیشنهادات مطرح شده برای بهینه‌سازی مصرف انرژی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بهینه‌سازی مصرف انرژی از مهمترین ضرورت‌های کشور است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبات خوبی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور وجود دارد، گفت: اگر آیین‌نامه‌های اجرایی این مصوبات نیاز به اصلاح داشته باشد، دولت آمادگی دارد پیشنهادات بخش خصوصی را در این خصوص مورد بررسی قرار دهد.

 اسحاق جهانگیری در دیدار تعدادی از اعضای هیات مدیره فدراسیون صنعت نفت ایران،‌پیشنهادات مطرح شده برای بهینه‌سازی مصرف انرژی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بهینه‌سازی مصرف انرژی از مهمترین ضرورت‌های کشور است که می‌تواند نقش سازنده‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی و آینده اقتصاد کشور ایفا کند.

او با تاکید بر اینکه بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌تواند به صیانت از ذخایر و منابع انرژی کشور کمک کند، افزود: بهینه‌سازی مصرف انرژی ظرفیت بزرگی است که در افزایش درآمدهای ارزی کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی آثار مثبت زیادی به همراه خواهد داشت.

جهانگیری با یادآوری اینکه خوشبختانه مصوبات خوبی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی وجود دارد، خاطرنشان کرد: اگر آیین‌نامه‌های اجرایی این مصوبات نیاز به اصلاح داشته باشد، دولت آمادگی دارد پیشنهادات بخش خصوصی را در این خصوص مورد بررسی قرار دهد.

معاون اول رئیس جمهور از اعضای هیات مدیره فدراسیون صنعت نفت ایران خواست اگر ساز و کار یا پیشنهادات جدیدی برای فعال کردن طرح‌های مرتبط با بهینه‌سازی مصرف انرژی دارند، این پیشنهادات را به دولت ارائه دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه رئیس هیات مدیره فدراسیون صنعت نفت ایران نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این فدراسیون که از زیرمجموعه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است ارائه کرد.او همچنین پیشنهاداتی را برای هدایت نقدینگی به سمت صنعت نفت و نیز بهینه‌سازی مصرف انرژی مطرح کرد و از آمادگی بخش خصوصی فعال در حوزه انرژی برای همکاری با دولت در جهت انتشار اوراق سلف نفتی و اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی خبر داد.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید