Performancing Metrics

نظر مساعد تحلیلگران برای رشد قیمت طلای جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 447104
تاریخ انتشار: 19 مهر 1399 - 12:39
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان می‌دهد کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند فضا برای صعود بیشتر قیمت طلا در معاملات هفته جاری وجود دارد اما رکوردشکنی طلا نامعلوم است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، طلا پس از شروع پرتلاطم معاملات در روز دوشنبه، موفق شد هفته را با عملکرد مثبت به پایان برساند و تحت تأثیر دورنمای انتخابات ریاست جمهوری متلاطم آمریکا، نزدیک به بالاترین حد دو هفته گذشته معامله شد.

اگرچه خوش‌بینی بالایی به افزایش قیمت طلا وجود دارد اما این پرسش همچنان باقی است که آیا طلا نیروی کافی برای عبور از مرز ۲۰۰۰ دلار خواهد یافت یا خیر.

در نظرسنجی هفته جاری از کارشناسان وال‌استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۳ نفر معادل ۷۶ درصد به افزایش قیمت طلا و یک نفر معادل شش درصد به کاهش قیمت طلا رأی دادند و سه نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.

اگرچه سرمایه‌گذاران همچنان به روند صعودی طلا خوش‌بین مانده‌اند اما با ادامه تحکیم قیمت‌ها، علاقه آنها کاهش قابل‌توجهی پیدا کرده است و شمار شرکت‌کنندگان در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز به پایین‌ترین سطح از اواخر ژوئن رسید.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران، ۱۱۶۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۶۲۸ نفر معادل ۵۴ درصد افزایش قیمت و ۳۰۹ نفر معادل ۲۷ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و ۲۲۷ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

نیروی صعودی جدید بازار طلا در معاملات روز جمعه کمک کرد بهای این فلز ارزشمند رشد یک‌درصدی برای کل هفته را ثبت کند. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه‌بازار نیویورک ۳۱ دلار و ۱۰ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش یافت و در ۱۹۲۶ دلار و ۲۰ سنت بسته شد که بالاترین قیمت از ۱۸ سپتامبر به این طرف بود.

اگرچه تحلیلگران فضا برای صعود بیشتر قیمت طلا را پیش‌بینی می‌کنند اما متقاعد نشده‌اند که مرز ۲۰۰۰ دلار به‌زودی شکسته خواهد شد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA اظهار کرد: انتظار دارم طلا در معاملات هفته جاری صعود کند اما این صعود در محدوده معاملاتی این فلز ارزشمند خواهد بود. طلا برای اینکه به رکورد بالاتری صعود کند، به هزینه‌های محرک مالی بیشتری نیاز دارد و به نظر می‌رسد بانک‌های مرکزی آماده تزریق بیشتر نقدینگی به بازارها نیستند و تصور نمی‌کنم دولت آمریکا تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری، اقدامی انجام دهد.

بااین‌حال تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است این آغاز روند جدید صعود طلا باشد.

آدریان دی، رئیس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار کرد که دو گام به جلو و یک گام به عقب طلا ممکن است سرمایه‌گذاران را دوباره به بازار برگرداند. عوامل بنیادین بازار مثبت مانده‌اند و کسانی که در حاشیه قرار گرفته‌اند درمی‌یابند که طلا به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا نخواهد کرد و بنابراین در مقطعی برای خرید طلا وارد بازار می‌شوند.

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید