Performancing Metrics

دلایل محبوبیت بلیط قطار در بین مسافران چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 447149
تاریخ انتشار: 28 مهر 1399 - 14:39
یکی از مهمترین نکات در هر سفر انتخاب نوع وسیله نقلیه است. بسیاری از افراد در هنگام سفر تصمیم می گیرند به وب سایت های گردشگری مراجعه کنند و انواع وسایل نقلیه را با یکدیگر مقایسه کنند.

یکی از مهمترین نکات در هر سفر انتخاب نوع وسیله نقلیه است. بسیاری از افراد در هنگام سفر تصمیم می گیرند به وب سایت های گردشگری مراجعه کنند و انواع وسایل نقلیه را با یکدیگر مقایسه کنند. هریک از این وسایل دارای مزایا و معایبی هستند که باید با توجه به نوع سفر و بودجه تخصیصی نسبت به انتخاب آن اقدام کرد. بلیط هواپیما یکی از انواع بلیط هاست که از قیمت بالاتری نسبت به بلیط قطار و اتوبوس برخوردار است.

ممکن است خیلی از افراد هواپیما را برای سفر انتخاب کنند اما هستند مسافرانی که خرید بلیط قطار را ترجیح می دهند و برای آن دلایل مهمی دارند. تیک بان یکی از معتبرترین وب سایت های گردشگری دلایل رزرو بلیط قطار و مزایای آن را از طرف مسافران مورد بررسی قرار داده و در این مبحث بیان می کند.

6 دلیل سفر با قطار

بسیاری از مردمی که اهل سیرو سفر هستند تهیه بلیط قطار ارزان را برای داشتن سفری ایمن و دلنشین ترجیح می دهند و برای این انتخاب خود دلایل مهمی دارند. سفر با قطار مسافران را از امتیازاتی برخوردار می کند که در این بخش به آن می پردازیم. اگر به دانستن مزایای سفر با قطار علاقه مندید در ادامه با ما همراه باشید.

نرخ ثابت بلیط قطار

در طول سال بارها و بارها قیمت بلیط هواپیما به خصوص بلیط چارتر هواپیما تغییر می کند و از نوسانات زیادی برخوردار است. در مقایسه با بلیط هواپیما، بلیط قطار از نرخ ثابتی برخوردار است. ممکن است در زمان های شلوغ سال مانند ایام نوروز که تعداد متقاضیان سفر بیشتر است، کمی قیمت بلیط قطار بالاتر باشد اما به طور کلی از نوسان کمتری برخوردار بوده و می توان آن را مدت ها قبل از سفر پیش خرید کرد.

ایمن، راحت و سریع

اگر به آمارها توجه کنید تعداد اتفاقات و سوانحی که تا به حال برای قطارها پیش آمده در مقایسه با اتومبیل ها بسیار کمتر می باشد. سفر با قطار از امنیت بالایی برخوردار است و انتخاب مناسبی برای سفرهای دسته جمعی و خانوادگی می باشد. چرا که در قطار آزادی عمل بیشتری وجود دارد و کودکان و خانواده احساس راحتی بیشتری دارند. همچنین سرعت قطار در مقایسه با اتومبیل بالاتر بوده و در عین حال ایمنی بیشتری در مقایسه با آن دارد. اگر بلیط قطار فدک را برای سفر انتخاب کنید می توانید سرعت 200 کیلومتر بر ساعت را بر روی ریل ها تجربه کنید.

"کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۴۰۷۸ کیلومتر (پایان سال ۱۳۹۶) شبکه راه‌آهن استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط آهن عریض است. ساخت و توسعه خطوط آهن در ایران توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای ترابری کشور انجام می‌پذیرد. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از این شبکه برعهده شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است." (منبع)

رزرو کوپه دربست

برای این که در کنار دوستان و خانواده بتوانید از طول مسیر لذت ببرید و سفری شاد را تجربه کنید ، رزرو کوپه دربست انتخاب مناسبی است.در سفر با قطار امکان رزرو کوپه دربست برای خود و خانواده به طور اختصاصی وجود دارد. بنابراین می توانید از سفر خود لذت بیشتری ببرید و در جمع خانواده راحتی و آسایش را تجربه کنید.

بلیط قطار ارزان و به صرفه

یکی دیگر از دلایل انتخاب قطار برای سفر، قیمت بلیط قطار است. اگر در تیک بان قیمت بلیط هواپیما را با قیمت بلیط قطار در مسیر و مقصد مشابه، مقایسه کنید به خوبی متوجه تفاوت قیمت این دو می شوید. از همین رو مسافرانی که خواهان سفرهای ارزان و اقتصادی هستند به راحتی می توانند قطار را جایگزین هواپیما نمایند.

 رزرو بلیط قطار آسانتر از هواپیما

همواره یکی از چالش برانگیز ترین بلیط ها، بلیط هواپیما بوده است شاید پیشینه ای که خرید بلیط هواپیما و چالش های آن داشته همچنان بر انتخاب مردم سایه افکنده است. هرچند امروزه دیگر خرید بلیط هواپیما کار آسان و سریعی است ولی باز هم تهیه بلیط قطار کار آسانتری است. علت این امر نبود ترافیک بالا در این بخش است.

امکانات بیشتر، هزینه کمتر

شاید یکی از مهمترین دلایل سفر با قطار در کنار قیمت مناسب، سرعت و امنیت بالا، وجود امکانات کافی برای سفر با این وسیله نقلیه است. همانطور که میدانید در قطارها کوپه های اختصاصی، رستوران، سرویس بهداشتی، سرویس خواب بهداشتی به همراه تخت خواب، مهمانداران و خدمه آموزش دیده، سیستم صوتی و تصویری و امکانات دیگر سفری راحت را با هزینه ای اندک رقم می زند.

خرید بلیط قطار

برای خرید بلیط قطار بهترین روش استفاده از وب سایت ها و اپلیکیشن ها می باشد. با مراجعه به یکی از وب سایت های گردشگری معتبر به راحتی و بدون صرف وقت و هزینه زیاد می توانید بلیط خود را تهیه کنید. با این کار اقتصادی عمل کرده و راحتی را تجربه خواهید کرد. تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار در کشور به شمار می روند.

تیک بان معتبرترین سامانه فروش بلیط آنلاین با ارائه انواع بلیط قطار در تمامی مناطق تحت پوشش شما را از سفری لذت بخش و اقتصادی بهره مند می کند. کافی است کلمه تیک بان یا عبارت https://tikban.com/ را جستجو نمایید تا در کسری از دقیقه بلیط قطار در دستان شما باشد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید