Performancing Metrics

وزیر نیرو وضعیت کنونی برق را تشریح کرد | اتاق خبر
کد خبر: 447890
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1400 - 21:03
در نامه به استانداران
وزیر نیرو طی نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور وضعیت کنونی برق را تشریح و تنگناهای تولید را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وزیر نیرو طی نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور وضعیت کنونی برق را تشریح و تنگناهای تولید را مورد اشاره قرار داد و اعلام کرد: اختیار نحوه اختصاص پاداش های در نظر گرفته شده برای مشترکانی که در هر استان با برنامه های مدیریت بار همکاری کنند، به استانداران واگذار شده است.

رضا اردکانیان با ارسال نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور، ضمن تشریح آخرین وضعیت صنعت برق، به تراز منفی تولید و مصرف برق اشاره کرد و خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از بروز خاموشی در سال جاری،   ۳۲۰۰ مگاوات بیشتر از سال گذشته نیازمند اجرای برنامه های مدیریت بار هستیم.

در این نامه آمده است: افزایش قابل ملاحظه و زودهنگام دمای هوا سبب افزایش بی سابقه مصرف برق به میزان ۲۲ درصد در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با سال گذشته شده و این در شرایطی است که کم بارشی نیز موجب کاهش ۳۴ درصدی حجم آب مخازن نیروگاه های برق آبی و متناسب با آن، کاهش ظرفیت تولید برق این نیروگاه ها و ایجاد عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور شده است.

طبق گفته های وزیر نیرو  وزارت نیرو با هدف تأمین برق پایدار، در طی یک سال گذشته به احداث واحدهای جدید نیروگا هی و شبکه های مورد نیاز اقدام و برای اجرای برنامه های مدیریت مصرف با همکاری مشترکان برنامه ریزی لازم را به عمل آورده است. اما با عنایت به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی، برای جلوگیری از بروز خاموشی نیاز به اعمال برنامه های مدیریت مصرف به میزان ۳۲۰۰ مگاوات بیشتر از سال گذشته خواهـد بود.

طبق اعلام توانیر، در این نامه ها سقف مصرف هر استان در ماه های اردیبهشت، خرداد و سه ماه تابستان تعیین  و راهکارهای مدیریت مصرف در بخش های مختلف نیز به استان های مذکور به صورت جداگانه، ارائه شده است.

 
 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید