Performancing Metrics

ایلان ماسک به بازیابی اینترنت تونگا کمک می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 451623
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1400 - 22:30
ایلان ماسک، رئیس اسپیس‌ایکس، تیمی از مهندسان استارلینک را به اقیانوس آرام جنوبی فرستاده است تا پس از فوران آتشفشانی اخیر که تنها کابل این کشور جزیره‌ای را به اینترنت متصل می‌کند، تونگا را آنلاین کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از انتخاب، ایلان ماسک، رئیس اسپیس‌ایکس، تیمی از مهندسان استارلینک را به اقیانوس آرام جنوبی فرستاده است تا پس از فوران آتشفشانی اخیر که تنها کابل این کشور جزیره‌ای را به اینترنت متصل می‌کند، تونگا را آنلاین کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از دیجیتال ترندز، با توجه به اینکه تعمیرات کابل زیردریایی همچنان ادامه دارد و جمعیتی که از تماس با عزیزان خارج از کشور ناامید هستند، چندین سیاستمدار در منطقه تماس‌های عمومی برقرار کرده اند و از ماسک می‌پرسند که آیا او می‌تواند از ماهواره‌های اینترنتی استارلینک خود برای بازیابی اتصال اینترنتی تونگا پس از فاجعه ۱۵ ژانویه استفاده کند.

این موضوع باعث شد که خود ماسک در توییتی از مردم تونگا درخواست کند که "به ما اطلاع دهند که آیا ارسال اسپیس ایکس از طریق پایانه‌های استارلینک مهم است یا خیر. " مدت کوتاهی بعد، تعدادی از مهندسان استارلینک عازم کشور همسایه تونگا، فیجی شدند تا کار ساخت ایستگاه زمینی Starlink Gateway را آغاز کنند.

ایلان ماسک به بازیابی اینترنت تونگا کمک می‌کند

خبر مداخله مفید ماسک از طریق ایاز سید خیوم دادستان کل فیجی منتشر شد که این هفته توییت کرد که اسپیس ایکس اکنون در تلاش است تا «تونگا را دوباره به جهان متصل کند».

سرویس اینترنت استارلینک اسپیس ایکس سال گذشته راه اندازی شد و از مجموعه رو به رشدی از ماهواره‌ها با هدف نهایی ارائه اتصال به هر نقطه از زمین استفاده می‌کند، (با تمرکز ویژه بر جوامع تحت سرویس یا بدون خدمات در مکان‌های دور).

ایستگاه‌های زمینی بخش مهمی از راه‌اندازی استارلینک هستند، در حالی که خود کاربران  فقط باید یک دیش گیرنده کوچک برای اتصال دستگاه خود به اینترنت نصب کنند، تعمیرات کابل، که ۵۰۰ مایلی زیر اقیانوس آرام تا فیجی امتداد دارد، پس از اینکه اوایل این هفته به دلیل آب و هوای بد با مشکل مواجه شد، همچنان ادامه دارد.

از زمان فوران آتشفشان که باعث سونامی، ویران کردن خانه‌ها و کشته شدن سه نفر شد، دولت تونگا موفق شده است برخی از اتصالات تلفنی را برای ساکنان جزیره اصلی بازگرداند، اما استارلینک می‌تواند به برقراری ارتباط اینترنتی برای کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند کمک کند.

 
 
 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید