Performancing Metrics

ترامپ تکذیب کرد | اینکه اسناد را پاره کرده و به داخل توالت کاخ سفید می‌ریختم، دروغ است! | اتاق خبر
کد خبر: 451630
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1400 - 23:02
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا ادعاهای مطرح شده در یک کتاب مبنی بر مسدود کردن توالت کاخ سفید با تکه‌هایی از اسناد رسمی که پاره کرده بود را رد کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از همشهری آنلاین، به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از وب‌سایت آرتی، ترامپ روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «همچنین، یک داستان جعلی دیگر مبنی بر اینکه من کاغذها و اسناد را در توالت کاخ سفید ریختم، کاملا نادرست است و صرفا توسط یک خبرنگار ساخته شده تا برای یک کتاب عمدتا ساختگی تبلیغ شود.»

رویه ادعایی ترامپ در پاره کردن سوابق ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ به طور گسترده گزارش شد. در آن زمان، پولیتیکو به وضوح درگیری‌های تحلیلگران مدیریت سوابق را توصیف کرد که مجبور بودند قطعات کوچک اسناد رسمی را با یک چسب به‌هم بچسبانند. با این حال، جزئیات رنگارنگ‌تری هم اکنون توسط مگی هابرمن، خبرنگار کاخ سفید نیویورک تایمز فاش شده است.

هابرمن در واکنش به گزارش آکسیوس درباره کتاب آتی خود با عنوان «مردی با اعتماد به نفس» در توییتر نوشت: «کارکنان اقامتگاه کاخ سفید به طور دوره‌ای متوجه می‌شدند که کاغذها توالت را مسدود کرده‌اند و کارمندان معتقد بودند، ترامپ موادی را که تکه تکه کرده و داخل توالت ریخته است».

گزارش‌های اخیر رسانه‌ها حاکی از آن است که ترامپ در طول دوره ریاست‌جمهوری خود به طور مداوم قانون سوابق ریاست‌جمهوری را نقض کرده است که رهبران کشور را ملزم به حفظ ارتباطات مکتوب رسمی می‌کند. اوایل این هفته، واشنگتن پست به نقل از افراد آشنا فاش کرد که آرشیو ملی ایالات متحده از وزارت دادگستری خواسته است که درباره ترامپ در مورد اسناد حساس تحقیق کند.

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید