Performancing Metrics

سیگنال‌‌رسانی تلویزیونی 98 درصد از کشور از ماهواره‌های خارجی بی‌نیاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 451764
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1400 - 20:38
رئیس سازمان صدا و سیما گفت:‌ با افتتاح شبکه سراسری سیگنال‌رسانی صدا و سیما به تمام نقاط کشور اگر همه ماهواره‌ها را هم روی ایران ببندند در 98 درصد کشور سیگنال‌رسانی وجود خواهد داشت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس ،به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم افتتاح سه پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: رسانه ملی واسطه بین نظام، مردم و جامعه است و مطالبه بحق مردم بهره‌مند شدن از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مزایای آن است.

وی افزود: افتخار رسانه ملی این است که در 43 سال گذشته، سال‌های پرافتخاری که از آن عبور کرده‌ایم را‌‌‌‌‌‌‌‌ به مردم و به نسلی که این سال‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ به یاد ندارند یادآوری کند.

به گفته وی در سال‌های پیش با مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ با فیبر نوری سیگنال رسانی می‌شد اما سیگنال‌رسانی تا اینجا متوقف می‌شد و دیگر برای ارتباط با مناطق دور از دسترس‌تر فیبر نوری نبود، اما امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که سیگنال رسانی به مناطق دور از دسترس هم با فیبر نوری انجام می‌شود.

به گفته وی اینکه تا مقصد نهایی با فیبر نوری سیگنال‌رسانی می‌شود و از آنجا به بعد سیگنال را‌‌‌‌‌‌‌‌ با ماکرویو به مردم می‌رسانیم من را‌‌‌‌‌‌‌‌ یاد روزهای اول جنگ سی و سه روزه لبنان انداخت که در آن زمان یک آپ‌لینک ثابت در دفتر صدا و سیما در منطقه‌ای در لبنان داشتیم و چون تمام اطراف دفتر را‌‌‌‌‌‌‌‌ هدف قرار گرفته بودند به ما هم گفتند که دفتر را‌‌‌‌‌‌‌‌ خالی کنید. اما نمی‌توانستیم به خاطر آن آپ لینک ثابت از آنجا برویم.

جبلی ادامه داد: در این شرایط همکاران ما از تهران به سرعت چند ست مایکرویو به لبنان فرستادند و با استفاده از ارتباط برقرار کردن بین ست مایکرویو و آپ لینک ثابت دفتر توانستیم از نقطه مشرف به دفتر پخش زنده را‌‌‌‌‌‌‌‌ در آن مدت فراهم کنیم.

به گفته وی پروژه شبکه سراسری سیگنال رسانی صدا و سیما به تمام نقاط کشور که امروز با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان صدا و سیما به بهره‌برداری رسید نمونه موفق از غلبه بر تحریم‌ها هم است.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: امروز دیگر با افتتاح این پروژه اگر همه ماهواره‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم روی ایران ببندند سیگنال رسانی را‌‌‌‌‌‌‌‌ در 98 درصد کشور خواهیم داشت.

جبلی افزود: با اجرای این پروژه دیگر شاهد قطع شبکه موقع پخش فوتبال یا بازی‌های ورزشی و پخش فیلم سینمایی به جای آن نیستیم. این موضوع که مجبور بودیم موقع پخش فوتبال یا بعضی از بازی‌ها، آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ قطع کنیم و به آن جای فیلم سینمایی پخش کنیم، از نظر فنی قابل توضیح بود اما به طور کلی برای مردم و مسئولان قابل توضیح نبود و توضیح خوبی برای آن نداشتیم. نمایندگان مردم در مجلس از ما مطالبه می‌کردند و ما اگرچه به آنها پاسخ می‌دادیم اما این پاسخ قابل قبول نبود.

وی گفت: این اتفاق همچنین تحقق خودباوری است زیرا با توان داخلی و دانش فرزندان کشور محقق شده است و علاوه بر اینکه اهمیت سیگنال رسانی را‌‌‌‌‌‌‌‌ تضمین می‌کند، روحیه خودباوری را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم تقویت کرده است.

وی گفت: از وزیر ارتباطات درخواست داریم که همچنان که در بهره‌برداری از این سرویس همکاری کردند در ادامه راه هم همکاری داشته باشند تا بتوانیم با وجدان آسوده از این سرویس بهره‌برداری کنیم.

وی افزود: همچنان که وزارت ارتباطات با همکاری خود مشکلات استفاده از این پروژه را‌‌‌‌‌‌‌‌ مرتفع کرد درخواست داریم که مشکلات دیگر را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم با همکاری از سر راه بردارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید