Performancing Metrics

رئیس دفتر رهبر انقلاب: رئیس جمهور روسیه پیش‌دستی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 451866
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1400 - 21:22
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شخصیت مرحوم آیت‌الله صافی گفت: آیت‌الله صافی در عین حال که مرجع و دانشمند بود اما هیچگاه قلمش از کار نمی‌افتاد و محافظه‌کار نبود، همچنین وی بسیار به‌روز بود و باوجود اینکه در حاشیه بود اما در متن اصلی قرار داشت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی - بعداظهر امروز چهارشنبه(۱۸اسفندماه) در مراسم تجلیل از مقام علمی مرحوم آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی و نکوداشت هفتادمین سال تالیف کتاب «منتخب الاثر» که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به همه حضار و دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم اظهار کرد: پیام رهبر انقلاب در مورد این عالم ربانی و آنچه در مورد شخصیت وی بیان کردند بیانگر بزرگی آیت‌الله صافی است.

وی ادامه داد: اولین ویژگی این عالم ربانی تقوا و خداباوری بود. در واقع ایشان خود را همیشه در محضر خدا می‌دید. وی در سکوت و حرف زدن با همه وجود به خدا فکر می‌کرد. همچنین از دیگر ویژگی‌های ایشان می‌توان به اجرای شرع به طور کامل اشاره کرد. این عالم خیلی به روز بود و با وجود اینکه در حاشیه بود اما در متن اصلی قرار داشت.در عین حال که مرجع و دانشمند بود اما هیچگاه قلمش از کار نمی‌افتاد و محافظه‌کار نبود، از طرفی دیگر برای اهل‌بیت(ع) و به ویژه حضرت فاطمه الزهرا(س) و امام حسین(ع) از خود بی‌خود بود.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی ابراز کرد: امام راحل به تنهایی انقلاب نکردند بلکه زحمات علما بزرگ ما از زمان غیبت امام عصر(عج) در این امر تأثیر داشتند و امام این فعلیت را به عمل تبدیل کردند.

وی افزود: در حال حاضر ما با جاهلیت قدیم به شکل مدرن آن روبرو هستیم و ابزار فساد امروز با دوره جاهلیت قابل مقایسه نیست. امروز دولت‌ها و ملت‌ها را از بین بردند، همین انگلستان با ملت‌های اسلامی چه کرد که هم پراکنده شده‌اند، امروز در مورد اوکراین هم تصمیم داشتند کاری کنند که روسیه هم به همین امر دچار شود که رئیس جمهور روسیه پیش‌دستی کرد.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: اتفاقات امروز دنیا مقدمه ظهور منجی عالم ولی‌عصر(عج) است. در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است که «قبل از ظهور فرزندم مهدی(عج) دو ثلث مردم دنیا کشته می‌شوند که نصف آنها به مرگ سرخ و نیمی به مرگ سفید» می‌میرند. در این میان راوی از امام پرسید تکلیف ما شیعیان چیست و امام فرمودند «شما آن یک ثلثی هستید که باید برای یاری امام زمان(عج) بمانید».

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید