Performancing Metrics

صدای اتفاقات مشهد به زوریخ رسید / FIFA از ایران توضیح خواست | اتاق خبر
کد خبر: 451943
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1401 - 12:10
فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ممنوعیت ورود زنان به استادیوم امام رضای مشهد مطلع شده و از فدراسیون توضیحاتی در این باره خواسته است.

فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ممنوعیت ورود زنان به استادیوم امام رضای مشهد مطلع شده و از فدراسیون توضیحاتی در این باره خواسته است. فیفا البته در این بیانیه اشاره‌ای به تعلیق فوتبال ایران نکرده اما ابراز امیدواری کرده تا زنان بتوانند مثل اکتبر ۲۰۱۹ و بازی ایران و کامبوج وارد ورزشگاه ها شوند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از «انتخاب»، فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا اعلام کرد که« ما اخبار نگران کننده در خصوص اینکه دیروز به زنان اجازه حضور در بازی شهر مشهد داده نشده» را دریافت کرده‌ایم و «از فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌ایم تا در این خصوص توضیحات و اطلاعات بیشتری بدهند.»

در این بیانیه آمده که موضع فیفا در قبال حضور زنان در ورزشگاه روشن است.

فیفا در ادامه با بر شمردن چندین بار حضور زنان از جمله در سال ۲۰۱۹ که برای اولین بار پس از ۴۰ سال اتفاق افتاد نوشته است: «پیشرفت تاریخی حاصل شده» و «راه برگشتی نیست.»

روز سه شنبه نهم فروردین ماه ۱۴۰۱ بازی ایران در آخرین بازی خود در مرحله انتخابی جام جهانی در ورزشگاه امام رضای مشهد دو بر صفر لبنان را شکست داد.

در این بازی دو هزار نفر از بانوان تماشاگر نیز با تهیه بلیت منتظر ورود به ورزشگاه بودند، اما از ورود آن‌ها جلوگیری شد.

 
 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید