Performancing Metrics

زمان واریز ۵۰ درصد خسارت دیدگان صندوق های اجاره ای بانک ملی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 452327
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1401 - 19:03
زمان واریز ۵۰ درصد خسارت دیدگان صندوق های اجاره ای بانک ملی اعلام شد

به گزارش اتاق خبر به نقل از سلام نو به نقل از انتخاب،عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در خصوص حادثه سرقت از صندوق اجاره ای شعبه دانشگاه گفت: بانک ملی ایران تلاش دارد تا خسارت، خسارت دیدگان صندوق های اجاره ای را تا ریال آخر پرداخت کند و ۵۰ درصد ارزش خوداظهاری خسارت دیدگان تا شنبه آینده (۲۱ خرداد ۱۴۰۱) پرداخت خواهد شد.

 

، حسن مونسان، عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران اظهار کرد: حدود هزار صندوق در شعبه دانشگاه وجود داشت که از این تعداد بالغ بر ۲۵۰ صندوق به اجاره مردم در آمده بود.

 

وی در ادامه گفت: با وجود اخبار ضد و نقیضی که در این خصوص منتشر شده آمار رسمی بانک ملی ایران  حاکی از آن است که ۱۶۲ صندوق در این سرقت تخلیه شده است.

 

مونسان درباره احتمال وارد شدن خسارات دیگر به شعبه مذکور نیز توضیح داد: خوشبختانه به خزانه بانک دستبردی وارد نشده اما تجهیزات فنی و امنیتی دچار خسارت شده اند. همچنین برای رفع این خسارات گروه های فنی این بانک از همان لحظات ابتدای بروز حادثه، نسبت به رفع خسارات اقدام کردند که مشکلات برخی از سیستم ها به صورت کلی رفع شده و بعضی نیز در روزهای آتی برطرف خواهد شد.

 

مونسان در خصوص برکناری دو مدیر شعبه دانشگاه بانک ملی ایران تصریح کرد: مدیران شعبه دانشگاه در این شعبه مسئولیت داشتند و به دلیل کوتاهی های صورت گرفته در زمینه نظارت در زمان تعطیلات عزل شدند. ضمن اینکه موضوع احتمال قصور آنها در حال بررسی است که در صورت احراز به آن رسیدگی خواهد شد.

 

وی همچنین درباره روند جبران خسارت، خسارت دیدگان نیز اظهار کرد: مباحث ضد و نقیضی در این خصوص در رسانه ها وجود دارد که بسیاری از آنها اظهارات شخصی افراد است، در این بین بر اساس اعلام رسمی بانک ملی ایران خسارت خسارت دیدگان به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

 

مونسان ادامه داد: بانک از محتویات صندوق‌های اجاره‌ای مطلع نیست، از این رو با نظارت قضایی مشتریان خسارت دیده نسبت به تکمیل فرم های خود اظهاری درباره اموال خود در صندوق امانات اقدام کردند و در ادامه نیز پرداخت خسارت با نظارت قضایی صورت خواهد گرفت که حقی از مردم ضایع نشود.

 

 

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید