Performancing Metrics

بانک ملی نسبت به وبسایت‌های جعلی هشدار داد | اتاق خبر
کد خبر: 452480
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1401 - 12:24
بانک ملی ایران نسبت به وبسایت‌های جعلی با آدرس و دامنه مشابه سامانه بام به منظور کلاهبرداری و فیشینگ حساب مشتر

به گزارش اتاق خبر به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان گزارش‌های واصله از فعالیت جدید سایت جعلی با آدرس مشابه سامانه بام بانک ملی ایران خبر می‌دهد که ممکن است کاربران را دچار اشتباه کرده و از این طریق اطلاعات حساب آن‌ها برای سواستفاده و کلاهبرداری سرقت شود.

بانک ملی ایران از مشتریان درخواست کرده با افزایش دانش خود در استفاده از خدمات الکترونیکی و اینترنتی، نسبت به امکان سوءاستفاده افراد سودجو، هوشیار باشند.

کاربران سامانه‌های اینترنتی باید به نکات امنیتی لازم برای تشخیص سایت معتبر از صفحه جعلی آگاه بوده که وجود قفل ایمنی کوچک در قسمت آدرس بار به ویژه در سایت‌های بانکی یکی از این موارد است.

همچنین آدرس سایت باید همانند دامنه‌های بانک حتما از دامنه ir باشد، اما معمولا سایت‌های فیشینگ، دامنه‌های مختلف دیگر دارند. نکته بعدی URL یا آدرس سایت است که باید حتما از پروتکل امنیتی SSL استفاده کرده یا همان //:https داشته باشد. درگاه‌های الکترونیکی پرداخت بانک‌ها زیرمجموعه شاپرک هستند و حتما باید پسوند یا پیشوندی در آدرس وجود داشته باشد.

طبق اعلام بانک ملی، موضوع جعلی بودن وبسایت مذکور به مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) گزارش شده و اقدامات قانونی لازم در حال پیگیری است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید