Performancing Metrics

راه‌اندازی شهرک تخصصی فولاد در اردبیل | اتاق خبر
کد خبر: 453084
تاریخ انتشار: 12 تیر 1401 - 11:03
اردبیل- استاندار اردبیل گفت: با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه صنایع فولاد و آهن، اولین شهرک تخصصی فولاد در نمین راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از بازار، سید حامد عاملی در جریان بازدید از مراحل احداث کارخانه آهن اسفنجی نمین اظهار کرد: از سال گذشته عملیات احداث کارخانه آهن اسفنجی در استان شروع شده و با تأمین زیرساخت‌ها، ‌ روند اجرای آن سرعت بیشتری گرفته است.

وی ضرورت تکمیل زیرساخت آب، برق، گاز و حل مشکل زیست‌محیطی را در این مجموعه یادآور شد و تصریح کرد: برای تأمین آب مورد نیاز این کارخانه به دور از تأسیسات آب شهری و یا زیرزمینی، مقرر شد تا از محل پساب فاضلاب آب این واحد تولیدی تأمین شود.

استاندار اردبیل از طراحی مناسب برای اجرای خط انتقال برق و گاز مورد نیاز این مجموعه تولیدی خبر داد و گفت: در کنار این زیرساخت‌ها و صدور مجوز زیست‌محیطی، تأمین زمین برای طرح‌های توسعه‌ای نیز هدف‌گذاری شده است.

عاملی از نصب کوره‌های احیا در این مجموعه تولیدی خبر داد و افزود: قرار است کارخانه آهن اسفنجی نمین در کنار ایجاد و توسعه شهرک تخصصی فولاد، تا دی ماه سال آینده آماده بهره‌برداری شود.

وی نیاز استان را به طرح‌های صنعتی بزرگ و مؤثر یادآور شد و خاطرنشان کرد: زنجیره تولید فولاد در این شهرک راه‌اندازی خواهد شد تا فرصت اشتغال ایجاد شده ظرفیت و بسترهای مطلوب و مناسبی را فراهم آورد.

عاملی از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار جدید با ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع سرمایه‌ای در بخش فولاد خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم این سرمایه‌گذار نیز طرح تولید فولاد خود را به سرعت اجرایی و عملیاتی کند.

استاندار اردبیل نیاز استان را به سرمایه‌گذاری سالانه ۹ هزار میلیارد تومان یادآور شد و بیان کرد: در سال‌های آینده با این میزان سرمایه‌گذاری می‌توان تا حدودی خلأهای گذشته را جبران کرد.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید