Performancing Metrics

وزیر صمت: واردکننده خودرو حتما نباید خودروساز باشد | اتاق خبر
کد خبر: 453156
تاریخ انتشار: 14 تیر 1401 - 12:52
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در آئین‌نامه واردات خودرو هیچ قیدی مبنی بر اینکه وارد کننده خودرو حتما باید خودروساز باشد وجود ندارد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری فارس، کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویش «واردات خودرو توسط خودروسازان داخلی را ممنوع کنید» کنید عنوان کردند که مجلس باید جهت حذف رانت، دست خودروسازان داخلی را از واردات کوتاه کند تا خودروسازان فقط به فکر رقابت و بالا بردن سطح کیفی و کمی خودروی داخلی باشند. 

به گزارش فارس بعد از گذشت 4 سال از ممنوعیت واردات خودرو، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در 21 اردیبهشت امسال از تصویب کلیات آئین نامه واردات خودرو  در هئیت وزیران خبرداد و اخیرا نیز اعلام کرده که آئین‌نامه 10 بندی واردات خودرو تدوین شده و بعد از دو ماه از تصویب آن در دولت واردات خودرو انجام می‌شود. 

اما پیرو اعلام این مصوبات توسط وزیر صمت مسائل زیادی در مورد چگونگی واردات خودرو مطرح است مبنی براینکه چه کسانی قرار است واردات خودرو را انجام دهند؟ خودروسازان یا واردکنندگان؟ چه نوع خودرویی و با چه قیمتی و از چه کشورهایی قرار است وارد شود؟ تعرفه واردات خودرو چقدر است؟ و ... که تاکنون وزیر صمت به بخش‌هایی از این سوالات پاسخ داده است. 

وزیر صمت تاکنون بارها تاکید کرده است که در آئین‌نامه واردات خودرو هیچ قیدی مبنی بر اینکه واردکنندگان خودرو حتما باید خودروساز باشد وجود ندارد. 

وی در این رابطه اظهار داشت: در آیین‌نامه واردات خودرو چند قید وجود دارد که یکی از آنها وجود خدمات پس از فروش برای خودروهای وارداتی است و قید دیگر نیز براساس مصوبه مجلس لزوم انتقال فناوری است. 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید