Performancing Metrics

کاهش پیش‌بینی رشد اقتصاد آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 453496
تاریخ انتشار: 25 تیر 1401 - 13:22
صندوق بین‌المللی پول (IMF) با اشاره به احتمال رکود در آمریکا پیش‌بینی‌های خود را برای رشد اقتصاد این کشور در سال جاری و سال آینده میلادی کاهش داد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، صندوق بین‌المللی پول (IMF) با اشاره به احتمال رکود اقتصادی در آمریکا پیش‌بینی‌های خود را برای رشد اقتصاد این کشور در سال جاری و سال آینده میلادی کاهش داد.

انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال جاری میلادی 2.3 درصد افزایش یابد که کمتر از پیش‌بینی ماه گذشته یعنی 2.9 درصد است.

بر اساس این گزارش، پیش بینی ها برای رشد اقتصادی آمریکا در حالی کاهش یافته است که این رقم در سال 2021، 5.7 درصد بوده است.

پیش بینی می شود نرخ بیکاری در این کشور در سال 2022 به 3.7 درصد برسد در حالی که قبلاً 3.2 درصد پیش بینی شده بود.

پیش بینی نرخ بیکاری در سال 2023 اکنون 4.6 درصد است، اما انتظار می رود که در هر دو سال 2024 و 2025 از 5 درصد فراتر رود. پیش بینی می شد که تورم امسال به 6.6 درصد برسد اما در سال آینده به 1.9 درصد کاهش یابد.

صندوق بین‌المللی پول همچنین خاطرنشان کرد که عوامل جهانی مانند بحران اوکراین، همه‌گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های مرتبط با آن، بر شاخص‌های اقتصاد کلان ایالات متحده تأثیر خواهند گذاشت.

مدیران اجرایی صندوق بین‌المللی پول همچنین گفتند: اولویت سیاست واشنگتن باید پایین آوردن سرعت رشد قیمت‌ها بدون تسریع رکود باشد.

آنها در ادامه تأکید کردند که چالش اجتناب از رکود اقتصادی در ایالات متحده دائماً در حال بزرگ‌تر شدن است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید