Performancing Metrics

بنگاه‌داری بانک‌ها باید متوقف شود | اتاق خبر
کد خبر: 455085
تاریخ انتشار: 16 آذر 1401 - 09:47
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس در تلاش است تا در لایحه بودجه ۱۴۰۲ سهم وام‌های تکلیفی بخش تولید و پیشران اقتصادی را افزایش دهد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان : رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته اکیدا به تولید ملی و اشتغال و در نتیجه توسعه اقتصادی توجه داشته و در نام‌گذاری سال‌ها به این دو مهم اشاره داشته اند.

او گفت: عدم همراهی شبکه بانکی با تولید به دلیل اعتقاد نداشتن آن‌ها به ارائه تسهیلات با نرخ سود پایین به واحد‌های تولیدی و پیشران اقتصادی است، زیرا معتقدند باید به سپرده‌گذار ۱۸ درصد تا ۲۰ درصد سود پرداخت شود، اما در عوض به تولیدکننده یک تا ۴ درصد وام پرداخت شود.تضاد مذکور در پرداخت سود به سپرده گذار و همچنین وام به تولید کننده انجام رسالت شبکه بانکی را معطل کرده و آن‌ها را به سمت بنگاه‌داری هدایت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بنگاه‌داری بانک‌ها معضلات بسیاری را رقم زده از این رو باید این نوع نگاه تغییر یابد، گفت: منابع و همچنین اموال مازاد شبکه بانکی باید در حوزه ارایه تسهیلات به تولید و اشتغال تبدیل به احسن شود.

او  با تاکید بر اینکه باید به این موضوع نیز اشاره کرد که سهم وام‌های تکلیفی به بانک‌ها به نسبت منابع آن‌ها بسیار بیشتر شده است، می گوید: باید میان اولویت‌ها تجدیدنظری صورت بگیرد تا تولید که پایه اشتغال بوده از دریافت تسهیلات منع نشود.

او  با بیان اینکه باید منابع به سمت واحد‌های تولیدی خصوصی و دولتی هدایت شود تا مشکلات پیش آمده در مسیر اشتغال مرتفع شود، گفت: مجلس در تلاش است تا در لایحه بودجه ۱۴۰۲ به این مهم توجه بیشتری کرده و سهم وام‌های تکلیفی بخش تولید و پیشران اقتصادی را افزایش دهد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید