Performancing Metrics

برابری دلار با یورو در کف 9 ماه گذشته/بازار نگران رکود در اقتصاد آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 455763
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1401 - 17:00
در معاملات امروز بازار جهانی ارز، ارزش دلار به نزدیک کمترین سطح خود در 9 ماه گذشته در برابر یورو رسیده و ین ژاپن هم عملکرد خوبی را در برابر دلار به ثبت رسانده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش اتاق خبر به نقل از  خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، در حال حاضر ارزش دلار در برابر یورو در کمترین محدوده 9 ماه گذشته قرار داشته و ارزش دلار در برابر ین ژاپن در معاملات امروز هم کاهشی بوده است. درواقع معامله‌گران بازار نگران رکود در اقتصاد آمریکا و متعاقبا سیاست‌های احتمالی بانک مرکزی آمریکا هستند.

شاخص ارزش دلار که ارزش آن را در برای 6 ارز مرجع بین‌المللی شامل یورو و ین می‌سنجد، در معاملات امروز 0.12 درصد عقب‌نشینی کرد و به 101.8 واحد رسید. ارزش یورو در برابر دلار هم 0.08 درصد بالا رفت و به 1.088 دلار رسید.

رِی آتریل، رئیس بخش سیاست‌گذاری ارزی بانک مرکزی استرالیا، می‌گوید: دیگر آمریکا بهترین عملکرد اقتصادی جهان را ندارد.

وی پیش‌بینی کرده که تا پایان ماه مارس شاخص ارزش دلار به زیر 100 واحد خواهد رسید و ارزش یورو هم به 1.1 دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

وی می‌گوید: پیش‌بینی ما این است که آمریکا قرار نیست پیشران رشد اقتصادی در جهان باشد.

کریستین لاگارد، رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا گفته که این بانک به سیاست خود در افزایش نرخ بهره تا پایین آمدن تورم ادامه خواهد داد.

وی همچنین تصریح کرد که نرخ تورم در اتحادیه بالا بسیار بالاست.

همین گفته‌ها باعث شد تا ارزش یورو در برابر دلار در معاملات امروز افزایش یابد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید