به گزارش اتاق خبر به نقل از  اکوایران؛ شاخص کل فرابورس ایران طی هفته چهارم اسفند ماه با 10.4 واحد افزایش(0.05 درصد) در تراز 23 هزار و 57.2 واحدی قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن فرابورس نیز در این هفته با 397.6 واحد افزایش(0.42 درصد) به تراز 95 هزار و 825.9 واحدی رسید.

 

نرخ تسعیر ارز شرکت‌های پالایشی‌ و پتروشیمی‌ها ابلاغ شد

شاخص قیمتی فرابورس در پنج روز معاملاتی هفته جاری 8.3 واحد کاهش تراز داشت و به تراز 5 هزار و 958.5 واحدی رسید. اما شاخص قیمتی هم‌وزن فرابورس در این پنج روز معاملاتی رشد تراز داشت و با 31.2 واحد افزایش تراز داشت و به تراز 31 هزار و 276.8 واحدی رسید.

نماد‌های غگلستا، هرمز و فجهان در هفته چهارم اسفند به دلیل افزایش سرمایه تعلیق شدند. فجهان در روز 21 اسفند به دلیل افزایش سرمایه 15.4 درصدی متوقف شد. نماد هرمز نیز در روز 23 اسفند به دلیل افزایش سرمایه 96 درصدی متوقف شد و نماد غگلستا در روز 24 اسفند ماه با افزایش سرمایه 20.2 درصدی متوقف شد.

طی معاملات هفته جاری، بازار سهام فرابورس ایران با تصویب سود نقدی متعددی همراه بود که در نهایت موجب کاهش تراز شاخص قیمتی فرابورس به نسبت ابتدای هفته شد؛ در حالی که شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن فرابورس رشد تراز داشتند. شاخص قیمتی هم‌وزن فرابورس نیز در این هفته رشد تراز اندکی را تجربه کرد و رشد قیمت سهام‌های سبک این بازار توانست بر سود‌های نقدی غلبه کند تا شاخص قیمتی هم‌وزن نیز سبز پوش به کار خود پایان دهد.

 

فرابورس ایران در این هفته سه روز معاملاتی را با رشد تراز شاخص کل و شاخص کل ‌هم‌وزن پشت سر گذاشت و در دو روز معاملاتی با ریزش متوسط قیمت سهام مواجه بود.