Performancing Metrics

ارزش بیت‌کوین به بالاترین میزان یک سال اخیر رسید | اتاق خبر
کد خبر: 457425
تاریخ انتشار: 5 تیر 1402 - 11:24
بر اساس گزارش ردیاب معاملات ارزهای دیجیتال، کوین دسک، این هفته بیت‌کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۲ رسیده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا به نقل از کریپتو، این توکن در روز جمعه تا ۳۱ هزار و ۴۱۱ دلار به ازای هر سکه افزایش یافت، قبل از اینکه سودها در اواخر روز کاهش یابد. داده‌ها نشان می‌دهد، حدود ساعت هفت و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه به وقت گرینویچ، بیت‌کوین با قیمت ۳۰هزار و ۸۱۴ دلار معامله می‌شد که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۰.۴ درصد رشد ثبت کرده است. ارزش بیت‌کوین طی هفته گذشته حدود ۲۰ درصد و از ابتدای سال تقریبا ۸۷ درصد افزایش یافته است، اما هنوز هم بیش از ۵۰ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت خود یعنی تقریبا ۶۹ هزار دلار در نوامبر ۲۰۲۱ است.

تحلیلگران این افزایش را به افزایش علاقه اخیر غول‌های مالی به ارزهای دیجیتال نسبت می‌دهند؛ هفته گذشته، بزرگترین مدیر دارایی جهان، مستقر در ایالات‌متحده، بلک راک، برای ثبت صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) درخواست داد که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد بدون نیاز به خرید ارز دیجیتال، در معرض آن قرار بگیرند. به تازگی، دو شرکت اصلی خدمات مالی دیگر، اینوسکو و ویزدام‌تری نیز درخواست‌هایی را برای محصولات مشابه ثبت کرده‌اند.

این برنامه‌ها مدت کوتاهی پس از سرکوب نظارتی صنعت ارزهای دیجیتال ارائه شده است. در اوایل ماه جاری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) از صرافی‌های بزرگ کوین بیس و بایننس به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار شکایت کرد. بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، متهم به فعالیت غیرقانونی در خاک ایالات‌متحده شد و کوین بیس، پلتفرم اصلی تجارت کریپتو آمریکا، به عنوان یک کارگزار ثبت نشده با اتهاماتی مواجه شد.

با این حال، کارشناسان صنعت بر این باورند که صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را می‌توان به عنوان یک تحول مثبت در تلاش بخش رمزنگاری برای تایید نظارتی بررسی کرد و افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری منافع عمومی در کریپتو است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۱۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۲۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۸۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۱ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳.۷۳ میلیارد دلار است که ۱۱.۱۳ درصد افزایش  داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۶۳ میلیارد دلار است که ۱۰.۷۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۰.۲۶ میلیارد دلار است که ۸۹.۷۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۳۱ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۳۰ هزار و ۳۱۵.۱۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۳ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۸۸۰.۵۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۱۱ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۳۶.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۲.۷۶ درصد کاهش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۴۸۴۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۱۸ درصد کاهش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۲۸۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۱۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۴ درصد افزایش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۵۹۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۴۹ درصد افزایش

۹-  سولانا

قیمت: ۱۶.۷۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۱۷ درصد افزایش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۵.۲۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۸۲  درصد افزایش

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید