Performancing Metrics

۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در ایلام لازم است | اتاق خبر
کد خبر: 457497
تاریخ انتشار: 18 تیر 1402 - 10:21
ایلام- چشمه خاور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: طبق بررسی های صورت گرفته هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در ایلام لازم است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از سید زاهدین چشمه خاور در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: برای اربعین سال جاری راه‌های استان در ۱۳ نقطه در حال آسفالت هستند، ۱۷۰ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای استان انجام شده و تا اربعین هدف گذاری برای ۲۲۰ کیلومتر است.

وی عنوان کرد: ۲۰ هزار مترمربع سایبان در مسیرهای پایانه در دست اجرا است و تا ۲۰ روز آینده کار نصب آغاز می شود.

چشمه خاور با اشاره به اجرای هفت هزار متر مه پاش در طول مسیرهای تردد زوار و در پایانه مرزی مهران، یادآور شد: امسال این میزان به ۱۴ هزار متر مه پاشی در طول افزایش می یابد و همچنین ۷۰ جت فن نیز در پایانه نصب می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با اشاره به دیگر اقدامات این اداره کل در سال جاری بیان کرد: همچنین تعریض قبل و بعد پل صلواتی نیز با هزینه ۴۰ میلیارد تومان در این مسیر در دست اقدام است که تا قبل از ایام اربعین سال جاری تکمیل شده و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی افزود: راه‌های ارتباطی استان ایلام به دلیل تردد زائران عتبات عالیات و کنگره عظیم اربعین از اهمیت خاصی برخوردار است و در برخی از ایام سال از راه‌های پرترافیک محسوب می‌شود که این امر اهمیت راه‌ها را افزایش داده و موقعیت خاصی را از نظر وضعیت حمل و نقل جاده‌ای پدید آورده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: طبق بررسی های صورت گرفته هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در ایلام لازم است.

کد
نظرات
ADS
ADS
پربازدید