Performancing Metrics

تداوم پایداری گرما در کشور/ تهران فردا گرمترین روز هفته را تجربه می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 457535
تاریخ انتشار: 19 تیر 1402 - 10:55
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روند افزایش دما تا فردا (سه شنبه) در اغلب مناطق کشور ادامه دارد تا جایی که دمای پایتخت فردا به حدود ۴۰ درجه خواهید رسید و تهران فردا گرمترین روز هفته را تجربه خواهد کرد.

 به گزارش اتاق خبر «صادق ضیاییان» امروز دوشنبه درباره وضعیت هوا به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: وضعیت دمای استان تهران، شهر تهران در روز گذشته با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه ثبت شد، گرمترین مکان هم در استان تهران در روز گذشته ورامین با حدود دمای ۴۱ درجه بود.

وی ادامه داد: تهران امروز دوشنبه قدری گرمتر می‌شود و به دمای ۳۹ درجه می‌رسد. انتظار داریم گرمترین روز تهران طی این هفته فردا (سه شنبه) باشد که دمای هوا تا ۴۰ درجه افزایش خواهد داشت.

ضیاییان گفت: برای سایر شهرهای کشور ماکسیمم دما در امیدیه خوزستان روز گذشته به ۴۹ درجه رسید. کمترین دما هم مربوط به قاملو در کردستان است که روز گذشته دمای ۷ درجه را تجربه کرد.

بر اساس اعلام مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بین مراکز استان‌ها گرم ترین شهر اهواز با ۴۸ درجه و خنک‌ترین محور استان شهر کرد با دمای ۸ درجه بوده است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناس با پیش بینی جوی آرامی و هوای آفتابی در اغلب استان‌ها طی امروز گفت: از فردا شب بارش‌ها در سواحل دریای خزر و استان‌های گیلان و مازندان آغاز خواهد شد. بارش‌ها به شکل خفیف و رگباری خواهد بود که طی روز چهارشنبه بیشتر می‌شود. به دلیل بارش باران هوا نیز در گیلان و غرب کشور قدری خنک‌تر می‌شود. با این حال روند روند افزایش دما تا فردا سه شنبه در اغلب مناطق کشور ادامه دارد و از روز چهارشنبه با ثبات دما و همزمان کاهش دما در نوار شمالی خزر مواجه هستیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید