Performancing Metrics

ازدحام سرمایه گذاران در بانک های دولتی چین برای تبدیل دلار به یوآن! | اتاق خبر
کد خبر: 457956
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1402 - 11:27
تحقیقات میدانی رویترز حاکی از ازدحام جمعیت در شعب مختلف بانک های دولتی چین در داخل و خارج از این کشور برای تبدیل دلارهای در دست خود به یوآن طی روزهای گذشته از هفته جاری است.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از  خبرنگار بازار، تحقیقات میدانی رویترز حاکی از ازدحام جمعیت در شعب مختلف بانک های دولتی چین در داخل و خارج از این کشور برای تبدیل دلارهای در دست خود به یوآن طی روزهای گذشته از هفته جاری است.

یک منبع مطلع در این خصوص به رویترز گفته است که دلیل اقدام مردم برای تبدیل دلار به یوآن، کاهش نشانه های رکود از یوآن و اقتصاد چین است. گفته می شود این روند طی هفته جاری در بازار فارکس کاملا ادامه داشته و هر روز بر حجم کسانی که خواستار تبدیل دلار به یوآن چین هستند، افزوده می شود.

از سوی دیگر، به گفته اقتصاددانان، تبدیل دلار به یوآن می تواند سهم بسزایی در ادامه مسیر ریزشی یوآن که هفته های گذشته ادامه شود و دستکم از سرعت ریزش ارزش آن بکاهد.

لازم به ذکر است، یوآن تنها طی یک ماه اخیر، ۲.۴ درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده و این در حالیست که این رقم طی ماه های گذشته از سال جاری میلادی به ۶ درصد میرسد.

دلیل اصلی ریزش یوآن، انتشار پی در پی آمار اقتصادی ناامید کننده از اقتصاد چین و کاهش اعتماد عمومی به اقتصاد این کشور عنوان می شود. همچنین با اعلام توقف رشد تورم در چین در هفته گذشته، میزان هراس از رشد اقتصادی این کشور در میان سرمایه گذاران یوآن بیشتر شده است.

با اینحال، هنوز مشخص نیست که دلیل هجوم سرمایه گذاران به بانک های چینی برای تبدیل دلارهای در دست خود به یوآن چیست.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید