Performancing Metrics

رشد ۵۸ درصدی تعداد زائران حسینی در بخش هوایی | اتاق خبر
کد خبر: 458204
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1402 - 09:51
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۳۷ هزار و ۳۵۸ مسافر در ایام اربعین امسال از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها در مسیر نجف و بغداد اعزام و پذیرش شدند که نسبت به سال گذشته رشد ۵۸ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «رضا نخجوانی» با اعلام پایان موفق عملیات اربعین در فرودگاه‌های کشور در ۲۵ روز گذشته، اظهار داشت: از ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور (یکم تا ۲۵ ماه صفر)، به 2 هزار و ۸۳۹ پرواز سرویس کنترل ترافیک و ناوبری هوایی در سراسر کشور ارائه شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۸ درصدی همراه شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در ایام اربعین امسال ۱۳۷هزار و ۳۵۸ مسافر از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها در مسیر نجف و بغداد اعزام و پذیرش شدند،‌ افزود: فرودگاه بین المللی مشهد با میزبانی ۷۲ هزار و ۹۵۰ زائر رتبه نخست بین ۲۲ فرودگاه کشور را کسب کرد.

به گفته وی، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در ۲۵ روز گذشته میزبان نشست و برخاست ۵۴۱ پرواز بوده و در این بخش نیز در میان فرودگاه‌های کشور سهم ۵۰ درصدی داشته است، این در حالی است که در مجموع یک‌هزار و ۸۵ پرواز در فرودگاه‌های مالکیتی این شرکت برای ایام اربعین انجام شده است.

نخجوانی همچنین اظهار داشت: نزدیک به یک‌هزار و ۷۵۴ پرواز فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نیز در ایام ۲۵ روز اربعین سرویس کنترل ترافیک و ناوبری هوایی دریافت کرده اند که نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ پرواز بیشتر بوده است و در نتیجه با رشد ۱۵ درصدی در این بخش روبه‌رو بودیم.

وی گفت: فرودگاه بین المللی مهرآباد با ۱۵۶ پرواز و ۲۸ هزار و ۷۱۲ مسافر و فرودگاه بین المللی اصفهان با ۱۰۹ پرواز و اعزام و پذیرش ۱۲ هزار و ۴۹۵ مسافر رتبه‌های دوم و سوم را میان ۲۲ فرودگاه معین اربعین کسب کردند.

به گفته این مسوول، در عملیات اربعین امسال ۲۲ فرودگاه کشور در مسیر نجف و بغداد به مسافران خدمت رسانی کردند و علاوه بر این، فرودگاه‌های زاهدان، اهواز، ایلام و آبادان نیز در بخش فرودگاه‌های مرزی سهم قابل توجهی در خدمت رسانی به زائران اباعبداله الحسین داشتند. این درحالی است که در سال گذشته تعداد ۱۹ فرودگاه در مسیر نجف و بغداد میزبان زائران بودند.

نخجوانی گفت: در راستای خدمت به زائران، ساماندهی و اعزام زائران اتباع به‌ویژه زائران پاکستانی و هندی نیز در این ایام در دستور کار قرار گرفت و ۶ هزار و ۸۰۰ زائر از فرودگاه‌های زاهدان و اهواز برای حضور در عملیات اربعین اعزام و جابه‌جا شدند.

وی خاطرنشان‌کرد: فرودگاه‌های ایلام و آبادان نیز به عنوان فرودگاه‌های مرزی به ترتیب با ۳۱۶ و ۴۰۷ پرواز مسافری، امدادی، نظامی و انتظامی به زائران اربعینی خدمت رسانی کردند.

در عملیات اربعین امسال، فرودگاه های مشهد، مهرآباد، اصفهان، شیراز، یزد، کرمان، بندرعباس، اردبیل، تبریز، ارومیه، سمنان، شاهروز، سبزوار، زنجان، اراک، کرمانشاه، ساری، رشت، گرگان، لامر د، خرم آباد، رامسر و آبادان، اهواز، زاهدان و ایلام به عنوان فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و فرودگاه های امام خمینی(ره)، کیش، قشم و پیام به عنوان دیگر فرودگاه‌های اختصاصی میزبان زائران اربعین بودند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید