Performancing Metrics

هوای ۹ استان امروز در معرض خیزش گردوخاک شدید قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 458288
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1402 - 09:43
هواشناسی از تداوم وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در نواحی مستعد، خیزش یا نفوذ گردوخاک طی امروز تا فردا در قم، جنوب تهران و هفت استان دیگر خبر داد و اعلام کرد: تا زمان فعالیت این سامانه، افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی از تردد غیرضروری در فضای باز خوددار

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا و بر اساس هشدار سطح زرد هواشناسی امروز (چهارشنبه) این شرایط آب و هوایی در اصفهان، شمال مرکزی، قم، جنوب تهران، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان تداوم دارد.

فردا (پنج شنبه) همین شرایط در جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، شمال اصفهان، جنوب تهران، قم، شمال مرکزی و خوزستان حاکم است.

هواشناسی اطلاع داده است به علت افزایش گرادیان فشار سطح زمین، در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک، احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید وجود دارد.

همچنین احتمال اختلال در رفت وآمدهای شهری، احتمال شکستن درختان فرسوده، سقوط تابلوهای تبلیغاتی، سازه‌های موقت و بنرها و احتمال اختلال در ناوگان حمل‌و نقل در استان‌هایی که تحت تاثیر باد شدید و خیزش گردوخاک قرار دارند هم هست.

هواشناسی توصیه کرده است تا زمان فعالیت این سامانه افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

همچنین از فعالیت‌های کویرنوردی پرهیز و در تردد جاده‌ای احتیاط شود. اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی از دیگر توصیه‌های هواشناسی طی این دو روز است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید