Performancing Metrics

اطاله روند اجرایی منطقه آزاد «اینچه‌برون» موجب ناامیدی سرمایه‌گذاران خواهد شد | اتاق خبر
کد خبر: 458402
تاریخ انتشار: 15 مهر 1402 - 08:53
گرگان- چوپانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان با اشاره به ضرورت اجرایی شدن منطقه آزاد اینچه برون، گفت: اطاله عملیات اجرایی موجب ناامیدی سرمایه‌گذاران خواهد شد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از علی محمد چوپانی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: مطرح شدن منطقه آزاد تجاری اینکه برون بارقه امیدی را نزد اهالی استان گلستان و سرمایه‌گذاران این استان شمالی ایجاد کرد اما تعلل و طولانی شدن عملیات اجرایی این منطقه آزاد موجب ناامیدی شده است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: با وجود آن‌که مدیرعامل منطقه آزاد اینچه برون مشخص شده اما همچنان اعضای هیئت مدیره این منطقه معرفی نشدند.

چوپانی بیان کرد: انتظار است تا مدیران ارشد استان اختلافات بین مجموعه راه آهن جمهوری اسلامی ایران و منطقه آزاد تجاری اینچه برون را برطرف کنند.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گرگان ادامه داد: راه آهن جمهوری اسلامی به سبب داشتن ۵۰۰ هکتار زمین خواهان مشارکت سرمایه‌گذاران با این شرکت دولتی در منطقه آزاد اینچه برون است.

وی افزود: منطقه آزاد می تواند کریدوری مهم برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی باشد تا زیر چتر قوانین منطقه آزاد و خارج از ضوابط و مقررات حکومت مرکزی فعالیت‌های اقتصادی خود را آغاز کنند.

چوپانی گفت: منطقه آزاد اینچه برون می‌تواند باراندازی برای حدود ۲۰۰ میلیون تن غله کشورهای مشترک المنافع واقع در شرق دریای مازندران باشد و زمینه ساز حضور سرمایه‌گذارانی از کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان را فراهم آورد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان با اشاره به فعالیت منطقه سرخس به عنوان تنها کریدور فعال برای کشورهای شرق خزر، افزود: حجم کالاها و مبادلات کشورهای مشترک المنافع به حدی است که حتی علاوه بر منطقه آزاد اینچه برون امکان شکل گیری پنج بارانداز اقتصادی دیگر در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد تا مسیر تجاری شمال به جنوب تکمیل‌تر شود.

چوپانی ابراز امیدواری کرد: با ورود وزیر راه و شهرسازی و پیگیری مسئولان ارشد استان گلستان زمینه حل اختلافات بین راه آهن و منطقه آزاد تجاری فراهم شده و شاهد افزایش سطح تبادلات ریلی و جاده‌ای در استان گلستان باشیم.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید