Performancing Metrics

دورزدن فیلترینگ با خرج بالا | اتاق خبر
کد خبر: 458421
تاریخ انتشار: 15 مهر 1402 - 10:01
به نظر می‌رسد بازار سیاه دیگری در حوزه ارتباطات در حال شکل‌گیری است، پس از مافیای فیلترشکن‌ها، حالا ابعاد دیگری از تلاش کاربران برای دسترسی به اینترنت آزاد، با کلید واژه سیمکارت گردشگری، شکل گرفته است.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از اکو ایران :پس از پافشاری های عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری بر روی سیمکارت‌های بدون فیلتر برای توریست‌ها و انتشار خبر تصویب آن در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور، انتقادات شدت گرفت تا جایی که کاربران و فعالان حوزه اینترنت، از آن به عنوان طرح اینترنت طبقاتی و کاپیتولاسیون فرهنگی یاد کردند.

اما پس از آن عیسی زارع پور وزیر ارتباطات، در حاشیه نشست هیئت دولت، به خبرنگاران صریحا اعلام کرد که چنین سیمکارتی اصلا وجود خارجی ندارد و گردشگران در ایران می‌توانند با رومینگ خط خود در ایران با قوانین اینترنت کشور خود، از این فضا استفاده کنند.

تمام این اظهارات درحالی است که یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات کشور در زمان ورود بازیکنان النصر به ایران دسترسی بازیکنان این تیم به اینترنت مطرح می‌شده است.

در آن زمان، رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، اعلام کرد طبق مذاکراتش با مدیرعامل ایرانسل ، قرار است شرکت حامی پرسپولیس به کاروان تیم النصر، سیم‌کارت‌های رایگان با اینترنت نامحدود ارائه دهد.

با همه این تفاسیر، استفاده از سیمکارت کشورهایی که به اینترنت ازاد دسترسی دارند در ایران، بدون توجه به هزینه‌های آن، هم اکنون نیز رایج و در دسترس است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید