Performancing Metrics

شب‌های سرد تا اواخر هفته در اغلب مناطق ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 458496
تاریخ انتشار: 23 مهر 1402 - 08:54
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: همزمان با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، شب‌های سرد تا اواخر هفته در اغلب مناطق ادامه دارد.

 به گزارش اتاق خبر «صادق ضیاییان» امروز یکشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در روزهای آینده دمای شب‌ها در تهران تغییر خاصی ندارد و در محدوده ۱۲ درجه باقی می‌ماند. دمای بیشینه هم در همین محدوده فعلی است و شب‌های سرد در اغلب مناطق کشور ماندگار است.

وی توضیح داد: فقط در شمال غرب از روز دوشنبه تا روز سه‌شنبه کاهش دما خواهیم داشت که احتمال بارش برف در ارتفاعات شمال غرب را تقویت می‌کند چراکه همین الان دما در این مناطق صفر یا زیر صفر درجه است.

ضیاییان درباره وضعیت بارش‌ها تا پایان پاییز گفت: بارش‌ها در پاییز امسال در اغلب نقاط نرمال است که وقتی می‌گوییم بارش نرمال، منظور میانگین بارش بلندمدت است که انتظار داریم امسال به صورت معمول باشد.

به گفته رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، بارش‌های پاییزی امسال در برخی مناطق بیش از نرمال است. انتظار آن است در حاشیه زاگرس و شمال شرق کشور بارش‌های بیشتر از نرمال را تجربه کنند.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی امروز نوار شمالی را به صورت خفیف در آذربایجان شرقی و غربی در بر می‌گیرد و سپس برای روزهای بعد وسعت و شدت بارش‌ها بیشتر می‌شود. روز دوشنبه نیز بارش باران را برای ارتفاعات مازندران، گیلان، قم، تهران، همدان و ۱۴ استان دیگر پیش بینی کرده‌ایم و در نهایت اولین بارش‌های پاییزی در روز پنجشنبه در استان‌های واقع در حاشیه زاگرس رخ می‌دهد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید