Performancing Metrics

نقشه حریم گسلی ۶ شهر در مراحل پایانی تدوین است | اتاق خبر
کد خبر: 459182
تاریخ انتشار: 21 آذر 1402 - 10:13
سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تدوین و تصویب نقشه حریم گسلی ۱۰ شهر در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: حریم گسلی چهار شهر در دولت سیزدهم تکمیل شده و ۶ شهر نیز در مراحل نهایی تدوین و ارجاع به شورای عالی شهرسازی و معماری برای تصویب قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمدمهدی حیدری» از تدوین نقشه و حریم گسلی ۱۰ شهر و تصویب آنها در شورای عالی‌شهرسازی و معماری در سال‌های گذشته و امسال خبر داد و افزود: در سال‌های گذشته نقشه و حریم گسلی ۶ شهر تهران، کرج، تبریز، مشهد، کرمان و زنجان مطالعه و تدوین شد و در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه‌داد: در دولت سیزدهم در یک سال و نیم گذشته حریم گسلی چهار شهر شیراز، بم، سی‌سخت و اردبیل توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تدوین شد و به اتمام رسید.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نیز نقشه حریم گسلی پنج شهر ارومیه، لاهیجان، ساری، قائمشهر و گرگان در مراحل نهایی قرار دارد و حداکثر تا 2 ماه آتی به اتمام می‌رسد و برای تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع خواهد شد.

حیدری توضیح‌داد: تدوین ضوابط و نقشه‌های حریم گسلی ۲۴ شهر دیگر نیز در برنامه مطالعه و تدوین در سال آتی قرار دارد.

وی درباره فرونشست و تدوین پهنه‌های فرونشستی نیز اعلام‌کرد: تدقیق اراضی که در دستور الحاق برای تولید مسکن قرار دارند به تناوب به مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ارجاع و نتیجه به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اعلام می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید